Projekt kuchni w stylu rustykalnym sprawia, że aranżacja jest przyjazna pod każdym możliwym względem. Wystrój kuchni rustykalnej wykorzystuje naturalne materiały w stonowanej kolorystyce oraz mnóstwo dodatków z duszą. Jednocześnie aranżacja kuchni jest przemyślana i funkcjonalna.

Projekt kuchni: sielanka kształtów i kolorów

Głównym elementem określającymi styl rustykalny przedstawionego projektu kuchni jest zabudowa kuchenna. Stylizowane na stare, rzeźbione szafki i szuflady w kremowym odcieniu, połączone z drewnianymi ramami i blatami, doskonale wpisują się w styl rustykalny. W zestawieniu z jasnymi płytkami ceramicznymi na ścianach i drewnianą podłogą z desek sprawiają, że rustykalna kuchnia wydaje się przestronniejsza, nadają pomieszczeniu ciepła i nieco wiejskiej atmosfery. Ponadto temu jasnemu, kremowemu wnętrzu kuchni kolorytu dodają rośliny, będące odniesieniem do naturalności stylu rustykalnego, a zarazem ożywiające pomieszczenie i nadające mu dodatkowej świeżości. Podczas planowania wystroju kuchni, pamiętano także o spójności aranżacyjnej – wszystkie detale i drobne elementy wyposażenia (od zastawy stołowej przez lampę i pojemniki na przyprawy po armaturę) utrzymane są w romantycznym, ciepłym stylu.

Kuchnia: styl rustykalny a funkcjonalność

W projekcie kuchni zadbano również o funkcjonalność wnętrza – stworzono praktyczny system przechowywania. Oprócz standardowych modułów zabudowy kuchennej stojącej, w kuchni tej znaleźć można mnóstwo półeczek, szafek i szufladek, stanowiących element zabudowy wiszącej. Oprócz zadania stworzenia dodatkowego miejsca na naczynia i przybory kuchenne, pełnią one również rolę ozdoby, dodatkowo podkreślając rustykalny styl aranżacji. Nowoczesnym rozwiązaniem jest natomiast wprowadzenie do kuchni wyspy – wolno stojącego elementu zabudowy kuchennej, niepołączonego z głównym ciągiem roboczym. Oddziela ona otwartą kuchnię od reszty mieszkania, nadając jej przytulności, będąc jednocześnie wygodnym „centrum dowodzenia”.