Projekt kuchni: biała kuchnia inspirowana stylem rustykalnym

 Biała kuchnia inspirowana stylem rustykalnym

Aranżacja białej kuchni została przełamana urokiem naturalnego drewna. Całość przywodzi na myśl rustykalną stylistkę, która w ostatecznym wyrazie jawi się jako wnętrze na wskroś nowoczesne.

Biała kuchnia inspirowana lekkim stylem rustykalnym w nowoczesnym wydaniu. Małe wnętrze, którego aranżacja skąpana jest w bieli. Wysoki połysk kuchennej zabudowy, który nadaje wnętrzu iście nowoczesnego looku. Całość dopełniona drewnem nawiązującym do rustykalnych stylistyk. Prezentujemy projekt białej kuchni, której pozorna spójność, w rzeczywistości urzeka różnorodnością.

Założeniem projektowym była aranżacja małej kuchni, która byłaby nie tylko wnętrzem roboczym, ale także strefą z niewielką częścią jadalnianą. Projekt kuchni obejmował aranżację białego wnętrza, którego stylistyka nawiązywałaby luźno do stylu rustykalnego. Całość miała być domowa i przytulna, ale z nowoczesnym zacięciem.

Mała kuchnia: czysta biel i drewno, czyli z inspiracji stylem rustykalnym

W projekcie kuchni zdecydowano się na wszechobecną biel, która jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku małych i wąskich wnętrz. Biały kolor, optycznie powiększający przestrzeń, staje się jednocześnie idealnym tłem dla wystroju wnętrza, oddając pierwszeństwo detalom aranżacji. Alicja Olech ze studia Kameleon Kreatywne Studio Projektowania Wnętrz, postawiła w projekcie kuchni na biel dopełnioną przepięknym drewnem z widocznym usłojeniem. Mała kuchnia z wyjściem na taras została zaprojektowana w taki sposób, by optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. We wnętrzu udało się wygospodarować niewielki kącik jadalniany, który idealnie sprawdzi się w przypadku szybkich posiłków. Fronty na wysoki połysk, zgrabnie połączono z drewnem, którego widoczne usłojenie mogłoby świadczyć o inspiracji stylem rustykalnym. Dbałość o każdy najmniejszy detal aranżacji sprawia jednak, że mała kuchnia w ostatecznym odbiorze wydaje się wnętrzem na wskroś nowoczesnym.

Biała kuchnia: tradycja z nowoczesnym zacięciem

Małe wnętrza wymagają zazwyczaj kompromisów i postawienia na funkcjonalny minimalizm. W projekcie kuchni według koncepcji Kameleon Kreatywne Studio Projektowania Wnętrz, zdecydowano się jednak na zaaranżowanie podwójnego rzędu szafek wiszących, które zapewniają ogromne ilości miejsca do przechowywania. Lekkości zabudowie nadaje zróżnicowana głębokość szafek. Elementem dekoracyjnym w aranżacji kuchni są bez wątpienia płytki pomiędzy szafkami kuchennymi. Ich niejednorodna geometryczna faktura sprawia, że wnętrze zyskuje osobliwego charakteru. Idealnym domknięciem projektu białej kuchni jest dekoracyjny grzejnik w czerwonym kolorze, a także nawiązujące do niego kolorystyką - sprzęty kuchenne.

Kontakt z pracownią:

Kameleon - Kreatywne Studio Projektowania Wnętrz
Alicja Olech
Joanna Szczucka
www.kameleon-projektowanie.com

 Biała kuchnia inspirowana stylem rustykalnym

Zobacz inne realizacje Kameleon - Kreatywne Studio Projektowania Wnętrz

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Anna Rychlewicz Zdjęcia: Joanna Szczucka - Pracownia Kameleon

POLECANE ARTYKUŁY