Aranżacja kuchni na poddaszu może być wyzwaniem dla projektanta. Nietypowy układ ścian i skosy nie są łatwą przestrzenią do aranżacji wnętrza, które ma być ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne.

Aranżacja kuchni na poddaszu: ważna wysokość

Wysokość kuchni na poddaszu powinna mieć możliwość normalnego funkcjonowania w pozycji stojącej, dlatego należy dobrze zaplanować przestrzeń wnętrza, abyśmy mogli swobodnie przyrządzać w kuchni posiłki. Jeśli mamy sporo miejsca, można zaaranżować w kuchni na poddaszu jadalnię – jeśli przy stole będą siedzieć tylko 2 osoby, jej część może znajdować się pod skosem. W przypadku większej liczby osób, stół trzeba będzie wysuwać, aby można było wygodnie przy nim zasiąść.

Projekt kuchni na poddaszu: wykorzystaj skosy

W projekcie kuchni na poddaszu warto wykorzystać naturalną przestrzeń pod skosami, aby umieścić w niej szerokie kuchenne szafki, półki i schowki, czy tez lodówkę. Pamiętajmy jednak, abyśmy mieli możliwość wyprostowania się stojąc przy kuchennych szafkach – w innym wypadku kuchnia nie będzie funkcjonalna.

Aranżacja kuchni na poddaszu: jasne kolory

Ważną kwestią w aranżacji kuchni na poddaszu są okna, które powinny dobrze kuchnie doświetlać. W przypadku małych okien i dość ciemnej przestrzeni warto zdecydować się raczej na jasne meble kuchenne i kolory ścian, które dodatkowo powiększa optycznie małą kuchnię na poddaszu.