Pastelowe błękity czy odcienie modry to niezwykle aktualny i ciekawy trend wykończenia ścian kuchni lub przestrzeni między blatem a górnymi szafkami. Jak właściwie zestawiać te chłodne kolory, aby nie zakłócać ciepłego charakteru kuchni? Które elementy i w jakich odcieniach podkreślają wzajemnie swą urodę i styl?

Pastelowy błękit w kuchni: pastele kochają pastele

I to jest zasada, która w większości przypadków bezbłędnie odczyta nam aranżacyjny kod danego wnętrza. Pastelowe błękity na ścianach znakomicie uzupełnią inne pastele, przemycone w naczyniach, donicach i filcowych podkładkach. Pudrowe róże miseczek, pastelowe żółcienie poduszek na krzesła, delikatnie miętowe bieżniki i ściereczki czy beżowe zasłonki to kolory przyjemnie kojarzące się ze słodkimi latami ’50-mi w Ameryce. I taki też styl we wnętrzu uzyskamy łącząc pastele ze sobą w jednym miejscu. Stylizowane roboty kuchenne, miksery i czajniki dodatkowo podbiją stylowość wnętrza.

Pastelowy błękit w kuchni: folkowe wzory

Biała ceramika to zawsze świetnie dobrany dodatek przy niebieskich akcentach na ścianie. Różne jej kształty i fasony – przy zachowaniu jednolitej barwy, urozmaicą fakturę kompozycji. Również folklorystyczne, ludowe wzornictwo na białym, neutralnym tle ceramicznych miseczek, talerzy i tekstyliów to rekomendowany strzał w dziesiątkę w kuchni z pastelowym błękitem na ścianie.

Pastelowy błękit w kuchni: marynarskie konotacje

Pastelowy błękit w kuchni znakomicie komponuje się równiez z drewnianymi akcentami. Oprócz podstawowych skojarzeń z drewnianym blatem kuchennym, deskami do krojenia, pojemnikami na przyprawy, czy stołem i krzesłami ciekawą aranżacją będzie zestawienie delikatnie błękitnych frontów szafek z drewnianą okłądziną przestrzeni nad blatem. Rysunek słoii i piękny kolor drewna nasunie marzycielskie skojarzenia marynistyczne lub z wnętrzami zaczerpniętymi wprost ze słonecznej Grecji.