OTWARTA KUCHNIA: jak oddzielić aneks kuchenny od salonu

Zobacz, jak sprawić, żeby aneks kuchenny wyraźnie oddzielał się od salonu, a jednocześnie stanowił jego sympatyczną kontynuację. Otwarta kuchnia może łączyć się z salonem, ale strefy pomieszczeń zostaną wyraźnie wydzielone.

aneks kuchenny aranżacja
aneks kuchenny aranżacja
aneks kuchenny aranżacja
aneks kuchenny aranżacja
aneks kuchenny aranżacja

Aneks kuchenny może być całkowicie lub częsciowo otwarty na salon. Ważne jednak, aby otwarta kuchnia zachowała swoją funkcjonalność, a strefy pomieszczeń, mimo otwartej przestrzeni, były dobrze wydzielone.

Jak oddzielić aneks kuchenny? Podłogami

Strefę kuchenną w otwartej kuchni najłatwiej zaznaczyć przez zastosowanie innego rodzaju posadzki. To częste rozwiązanie, bo praktyczne – w kuchni podłoga jest intensywniej eksploatowana i bardziej niż w salonie narażona na zabrudzenia oraz wilgoć. Im bardziej wyrazista różnica w wyglądzie podłóg, tym mocniej zaznaczony podział stref.

Jak oddzielić kuchnię od salonu? Stołem

Ustawienie go na granicy aneksu kuchennego jest funkcjonalnym i wygodnym rozwiązaniem. Ważny jest wybór rodzaju mebla: im lżejszy stół, tym mniej wyraźna granica między strefami.

Jak oddzielić aneks kuchenny? Ażurowym meblem

Otwarty w dwie strony regał z jednej strony może posłużyć do przechowywania talerzy, z drugiej – książek. Dzięki prześwitom zachowujemy otwarty charakter kuchni jednocześnie ją osłaniając.

Aneks kuchenny - inspiracje

Jak oddzielić kuchnię od salonu? Zobaczcie galerie zdjęć, w których znajdziecie pomysły na różne aranżacje aneksów kuchennych.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY