Otwarty plan domu oznacza, że wnętrza strefy dziennej: kuchnia, salon i jadalania nie tylko się przenikają przestrzenie, ale także sprawiają, że domownicy są bliżej siebie.

Modne LED do kuchni: jak to zrobić

Aranżacja kuchni jest elegancka, piękna i funkcjonalna. Otwarta kuchnia doskonale została dopasowana do wystroju pozostałych wnętrz. Atrakcyjność kuchni podkreślą przemyślane rozwiązania architektoniczne.

Aranżacja kuchni: nowoczesna kuchnia z wyspą

Projekt kuchni została dokładnie przemyślany. Wybrano nowoczesne meble kuchenne firmy Mebel Rust, które dopasowano do wystroju jadalni i salonu. Minimalne obniżenie sufitu w otwartej kuchni, kamienna podłoga i płyta gazowa sugerują, że jesteśmy w kuchni o charakterze technicznym. Elegancję wnętrza kuchni podkreśla spokojny rytm aluminiowych szyn na frontach mebli. Gdy białe, sterylne meble kuchenne stoją na podłodze imitującej beton, stają się prawie niewidoczne. Wyspa kuchenna stojąca na granicy wnętrz przypomina barek. Obłożona jest granitem. Dzięki zabiegom uszlachetniającym (a także za sprawą połyskliwego lakieru) techniczna wyspa kuchenna stała się niemalże meblem salonowym. W tak geometrycznie urządzonej kuchni nawet woda spływa pod kątem prostym. Minimalistyczna bateria kuchenna nie absorbuje uwagi osób znajdujących się w salonie. Z bliska urzeka prostotą. Miejsce jadalni wyznaczył słup pokryty grafitową mozaiką. Skromny stół nie pasuje do aranżacji kuchni, jednak właścielel w tej chwili nie wyobrażają sobie innego. Kupili go do pierwszego, wynajmowanego mieszkania. Teraz każdego roku cała rodzina robi na nim świąteczne pierniki. To już tradycja.