Nowoczesna kuchnia z salonem. Pomysły na aneks kuchenny (5 m2)

Oto kuchnia z salonem inspirowana „Chatham Series” Ellswortha Kelly’ego. Aneks kuchenny jest nowoczesny: królują tu geometryczne formy w trzech kolorach: białym, czarnym i żółtym. Obejrzyj projekt kuchni o pow. 5 m2, której urządzenie kosztowało 15 900 zł.

kuchnia z salonem
kuchnia z salonem zdjęcia
kuchnia z salonem zdjęcia
kuchnia z salonem zdjęcia
kuchnia z salonem zdjęcia

Kuchnia z salonem nowoczesna, wygodna i spójna. Elementy zabudowy kuchennej mają swoją „kontynuację” w mieszkaniu. Dwa przykłady: lodówka z czarnym szklanym frontem nawiązuje do szafy w holu, a żółty czajnik do cytrynowego krzesła. Właściciel urządzając aneks kuchenny inspirował się serią obrazów „Chatham” amerykańskiego malarza Ellswortha Kelly’ego. Chciał przenieść ich styl i kolorystykę do wnętrza. Prostokąty w kontrastowych barwach. Białe, żółte, czarne... Prosta geometria. Czysta forma - według nas to się udało w tej realizacji kuchni z salonem.

Kuchnia z salonem aranżacja

W nowym mieszkaniu prostokąty uplasowały się w aranżacji kuchni z salonem. Aneks kuchenny został dokładnie zaprojektowany pod względm funkcjonalnym i kolorystycznym. Geometryczne formy w aranżacji tej małej kuchni o pow. 5 m2 przybrały formę szafek z lakierowanej płyty MDF oraz wolno stojącej lodówki. Lodówka celowo nie została ukryta w zabudowie. Właściciel znalazł taką z czarnymi drzwiami i ciekawym uchwytem. Wyróżnia się teraz na białym tle zabudowy kuchennej.

Aneks kuchenny: zabudowa kuchenna

Meble do aneksu kuchennego właściciel zaprojektował wraz z architektem wnętrz Mariuszem Filipczukiem. Razem stworzyli aneks kuchenny w salonie, nieduży, ale wygodny, spełniający wymagania zapracowanego mężczyzny. – Przed zmianami kuchnia znajdowała się w osobnym pomieszczeniu. Zdecydowaliśmy się jednak przenieść ją do salonu. Zyskaliśmy w ten sposób sypialnię, której deweloper nie przewidział w 38-metrowym mieszkaniu – wyjaśnia architekt.

Kuchnia z salonem to dobre rozwiązanie do małych mieszkań. Ale, gdy mamy mało miejsca trzeba dobrze określić priorytety, zastanowić się, na czym najbardziej nam zależy w kuchni, a z czego możemy zrezygnować. Podczas rozmowy z właścicielem mieszkania okazało się, że piekarnik nie jest dla niego rzeczą pierwszej potrzeby. W przeciwieństwie do zmywarki (ale do aneksu kuchenngo zaostała wybrana węższa, o szerokości 45 cm). W celu wygospodarowania jak największej powierzchni roboczej w aneksie kuchennym projektant zaproponował płytę indukcyjną tylko z dwoma polami grzewczymi. Maksymalnie zostało wykorzystane wnętrze szafek. Zamocowane są w nich trzy poziomy wysuwanych szuflad. Blat jest dość krótki. Projektant wydłużył go optycznie – dopasowując kolorem do płyty indukcyjnej i zlewu. Użył płyty firmy Egger, imitującej czarne szkło. Panele boczne szafek również są czarne i połyskliwe. Efekt? Blat pnie się po meblach. Dzięki gładkim, a do tego lakierowanym, odbijającym światło frontom mebli aneks kuchenny sprawia wrażenie większego, niż jest w rzeczywistości.

Kuchnia z salonem: kosztorys

  • zabudowa meblowa na zamówienie, Wiesław Dziekoński 10 000 zł
  • płyta grzewcza ECT 330 AC, Gorenje 670 zł
  • okap DKF 2600 MSB, Gorenje 450 zł
  • lodówka RK2-ORA-S Ora-Ïto, Gorenje 2600 zł
  • zmywarka SD13IT1S, Siemens 1550 zł
  • zlewozmywak Moderno 10, Franke 400 zł
  • bateria Hovskär, IKEA 230 zł

Razem 15 900 zł

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Matylda Gruman Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY