Nowoczesna kuchnia z podłogą w szachownicę ZDJĘCIA

Przy projektowani kuchni najważniejsze były względy praktyczne. Nowoczesna kuchnia miała być wygodna i bezpieczna dla dzieci. Wystrój kuchni jest skromny, ale wyrazisty, wzrok przyciąga podłoga w szachownicę.

Nowoczesna kuchnia
Nowoczesna kuchnia
Nowoczesna kuchnia
Nowoczesna kuchnia
Nowoczesna kuchnia

Kuchnia wymagała gruntownego remontu. Wymienić trzeba było praktycznie wszystko: począwszy od podłogi, poprzez drzwi i parapety, a skończywszy na całym wyposażeniu kuchni i zabudowie kuchennej. Wyrzucono też ścianę dzielącą kuchnię od przedpokoju, dzięki czemu uzyskano widok na przestrzał przez całe mieszkanie. O wystroju nowoczesnej kuchni decyduje biała zabudowa kuchenna, nowoczesny sprzęt AGD, nietypowy szary kolor ścian i kafelków, żółty blat i półki na ścianie oraz oryginalna podłoga szachownica.

Wystrój nowoczesnej kuchni

Nowoczesna kuchnia jest prosta, ale jednocześnie wyrazista. Właściciele mieli bardzo konkretny pomysł na aranżację kuchni i wystarczyło im konsekwencji w jego realizacji. Nie chcieli kupować gotowych mebli kuchennych. Dlatego zabudowa kuchenna została zrobiona na zamówienie. Trochę czasu zajęło poszukiwanie matowych kafelków, zwłaszcza w szarym, kompletnie niepopularnym, kolorze. Podobnie było z gresem, trudno było znaleźć taki bez żadnych wzorków. Ekipa remontowa profesjonalnie i szybko wykonała remont kuchni.

Podłoga w kuchni: szachownica

Skąd pomysł na taką podłogę w kuchni? Właścicielka lubi, kiedy przedmioty, którymi się otacza, mają wyraźny styl. Podłoga w czarno-białą szachownicę jest bardzo efektowna, ale bardzo wymagająca! Widać na niej każdą nawet najmniejszą plamkę!

Kolory w nowoczesnej kuchni

Kolory w kuchni też nie są przypadkowe. Barwy najdobitniej przemawiają w zestawieniach. Meble kuchenne są białe, bo to neutralny kolor, który tworzy wrażenie ładu. Ściany w kuchni są szare, bo obrazy dobrze wyglądają na takim tle. Gdyby pozostać w takim kręgu barw, byłoby strasznie smutno. Właściciele postawili na kolor żółty jako dodatkowy w aranżacji. Pan, który sprzedawał blat, nie krył rozbawienia. Mówił, że chyba zwariowali, że na pewno szybko się znudzi.

Żółty blat kuchenny przechodzi w parapet i półki na ścianie. Ciemne kwadratowe okno współgra z kolorem stołu i stołków. Dość ciemną kuchnię trzeba było dobrze oświetlić. Zamontowano podwieszany sufit z halogenkami, źródła światła są też w okapie, a pod wiszącymi szafkami ukryto jarzeniówki. Dobrze sprawdza się okrągły zlewozmywak z aluminium. Dzięki „groszkowanej” powierzchni nie widać na nim zacieków. To bardzo praktyczne. Wygodnym rozwiązaniem w nowoczesnej kuchni jest też szafka nad zlewozmywakiem, w której ukryto suszarkę na naczynia. Można tam wysuszyć to, czego nie można wsadzic do zmywarki. Za to zupełnym nieporozumieniem okazała się szafka zamykana na metalową żaluzję. Wprawdzie wszystkim gościom bardzo się podoba, ale zawsze jak na złość opada.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Krzysztof Zasuwik

POLECANE ARTYKUŁY