Nowoczesna kuchnia w stonowanych barwach

Prezentowana aranżacja kuchni nie rzuca się w oczy, jest stonowana, naturalna, elegancka. Proste meble kuchenne są doskonałym tłem dla mocnych kolorów - czarnego i pomarańczowego - zastosowanych na ścianie, blacie i w postaci dekoracyjnych dodatkach. Wnętrze kuchni jest urządzone wygodnie i funkcjonalnie: zabudowa kuchni ma kształt litery L, a centralnym miejscu pomieszczenia ustawiono duży stół.

Nowoczesna kuchnia w stonowanych barwach
Nowoczesna kuchnia w stonowanych barwach
Nowoczesna kuchnia w stonowanych barwach
Nowoczesna kuchnia w stonowanych barwach

Kuchnia stała się wnętrzem zwartym i idealnie zlokalizowanym pod względem domowej komunikacji - stanowi centrum mieszkania, łączy się swobodnie z salonem, jest stąd łatwy dostęp do każdego pomieszczenia. Brak okna w kuchni rekompensują dwa sufitowe świetliki - wykorzystano to, że mieszkanie znajduje się na ostatnim piętrze budynku. Przede wszystkim skutecznie doświetlają kuchnię. Projekt nowoczesnej kuchni przewidywała zabudowę w kształcie litery L.

Aranżacja kuchni: jednolita podłoga idealne tło w nowoczesnej kuchni

Podłoga w całym mieszkaniu, a co za tym idzie również w kuchni jest jednolita. Takie rozwiązanie zapewnia stylistyczną ciągłość we wnętrzu. Właścicielka zdecydowała się na jasny parkiet z polakierowanych dębowych klepek. Tak zabezpieczone drewno jest na tyle wytrzymałe, że sprawdza się również w kuchni.

Nowoczesna kuchnia w stonowanych barwach

Jasne meble i ściany są uniwersalnym tłem dla kuchennych urządzeń i dekoracyjnych dodatków

Nowoczesna kuchnia w stonowanych barwach

Ażurowa, czarna zasłona tworzy we wnętrzu tajemniczą aurę. Pomarańczowa ściana ożywia i nadaje wnętrzu indywidulany charakter

Projekt nowoczesnej kuchni bez zbędnych dodatków

Wnętrze kuchni zorganizowane jest wokół filaru, który mieści system wentylacyjny, a jednocześnie stanowi granicę między kuchnią a salonem. Znalazł przy nim swoje miejsce duży i wygodny stół jadalny, który jest niezbędnym wyposażeniem kuchni. Prosty, masywny mebel został wykonany na zamówienie, również z dębowego drewna. W razie potrzeby stół można powiększyć, montując specjalne dodatki.

Zabudwa kuchenna została ukształtowany na planie litery L. Dębowe podłoga i stół zdeterminowały wygląd frontów szafek kuchennych i kolorystykę ścian kuchni. Szafki kuchenne wykonane są z lakierowanej płyty MDF w neutralnej jasnobeżowej barwie. Bardzo proste formy frontów szafek są bez uchwytów, dlatego niemal wtapiają się w ścianę.

Tak pomyślana aranżacja kuchni podkreśla spójny charakter wnętrza, wpisuję się w koncepcję estetyczną całego mieszkania. Nie ma ambicji być na pierwszym planie. Jest uniwersalnym tłem dla kuchennych urządzeń, dekoracyjnych dodatków, koloru, choćby w postaci kwiatów czy owoców.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Małgorzata Markowska Stylizacja: Justyna Smolec Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY