Aranżacja kuchni z ciemnymi meblami na pewno będzie wyglądać ciekawie i oryginalnie. Aby projekt kuchni z ciemną zabudową nie był dla nas niemiłym zaskoczeniem, powinniśmy ją wcześniej dokładnie zaplanować, a w miarę możliwości także zwizualizować.

Aranżacja kuchni: ciemne meble kuchenne

W projekcie kuchni z ciemnymi meblami wszystko zależy od planu i wielkości pomieszczenia. Ciemne meble kuchenne będą ładnie wyglądały w kuchni dość dużej. Małe wnętrze, zabudowane ciemnymi meblami wyda się jeszcze mniejsze niż jest. Dlatego istotne jest  rozplanowanie mebli takie, które będzie funkcjonalne, ale też nie zaburzy planu pomieszczenia. Ciemne meble kuchenne mogą się łączyć z innymi kolorami. Ciekawie wygląda na przykład dodanie do ciemnego dołu górnych szafek kuchennych w jasnym kolorze. Ciemne meble kuchenne ciekawie wyglądają w połączeniu z ciepłymi barwami i zdecydowanymi kolorami.

Projekt kuchni: kuchnia z pomysłem

Robiąc projekt kuchni z ciemnymi meblami, weźmy pod uwagę także to, czy w kuchni mamy okno, które dodatkowo doświetli pomieszczenie. Pamiętajmy, że ciemne meble kuchenne w połączeniu z mocnymi barwami mogą dać dość przytłaczający efekt, dlatego warto projekt kuchni dokładnie sobie rozrysować lub skorzystać z programów do projektowania wnętrz. W innym wypadku efekt końcowy może okazać się zbyt ciemny lub po prostu nieładny.

Zobaczcie nasze propozycje na aranżacje kuchni z ciemnymi meblami kuchennymi.