MAŁA KUCHNIA w kolorze niebieskim: udany projekt kuchni do małego mieszkania

Mała kuchnia jest dobrze zaprojektowana i sprawdzi się w małym mieszkaniu. Projekt małej kuchni nadąża za trybem życia jej młodych użytkowników. Niebieski to oryginalny kolor w urządzaniu kuchni. Do niebieskich ścian dopasowano białe meble kuchenne, dzięki temu mała kuchnia zyskała na przestronności.

Kuchnia w morskim kolorze
Kuchnia w morskim kolorze
Kuchnia w morskim kolorze

Opracowując projekt kuchni architekci wnętrz (Konrad Sojka i Mikołaj Wojciechowski) postawili na użyteczność w ładnej formie i umiarkowanym budżecie. Mała kuchnia zawsze stanowi wyzwanie, musi godzić program obowiązkowy z indywidualnymi wymaganiami. W kuchni spędzamy coraz więcej czasu, bawiąc się gotowaniem i czyniąc z niego oś życia towarzyskiego. Rozmowy w kuchni są najciekawsze. Dlatego warto, by projekty kuchni wnosiły nowe pomysły i nietypowe rozwiązania.

Mała kuchnia w kolorze niebieskim

Projekt kuchni przełamuje kilka schematów, począwszy od kolorystycznych. Do wystroju małej kuchni wprowadzono barwy z dużego zdjęcia naklejonego na fragment ściany. W ten sposób powstała mała kuchnia w morskiej toni. Kuchnia urodą dorównuje salonowi. Jest nowoczesna i mobilna. Zabudowa kuchenna: szafki, srzęt AGD wraz z lodówką pod blatem zamyka się w zwartym bloku zakończonym murkiem. Długi poziomy element półki połączonej z okapem domyka aranżacje kuchni od góry.

Mała kuchnia: z czym łączyć kolor niebieski

Nie są to typowe kolory kuchni, ale w połączeniu ze skromną, białą zabudową oraz blatem i podłogą z jasnego drewna wyglądają bardzo dobrze.

Mała kuchnia z salonem

Mała kuchnia z salonem sprawdza się, kiedy mamy mały metraż. W kuchni zamiast tradycyjnego stołu zaproponowano wyższy, zestawiony ze stołkami barowymi. Dzięki temu pod spodem zmieściły się niższe stoliki dające wiele możliwości aranżacji. Wyznaczono dwa miejsca dla stołu - oba podkreślając w rysunku podłogi płytami szarego gresu przypominającego beton. Na co dzień może stać pod ścianą oklejoną fototapetą. Gdy potrzeba więcej miesjca stół ustawiamy pośrodku, na granicy pokoju dziennego. Jego mocny kolor sprawia, że staję się centrum wnętrza.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Gruszczyńska-Hyc Stylizacja: Tomasz Tarasewicz Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY