NIEBIESKIE KUCHNIE: ciekawe projekty błękitnych kuchni do małego mieszkania

Niebieskie kuchnie to hit w aranżacji wnętrz. Błękit ożywia stonowną kolorystykę wnętrza, a dzięki temu, że to chłodny odcień - także optycznie ją powiększa. Pokazujemy ciekawe pomysły na niebieską kuchnię.

Kuchnia w morskim kolorze
Kuchnia w morskim kolorze
Kuchnia w morskim kolorze

W pokazywanym przez nas projekcie niebieskiej kuchni architekci wnętrz (Konrad Sojka i Mikołaj Wojciechowski) postawili na użyteczność w ładnej formie i umiarkowanym budżecie. Mała kuchnia zawsze stanowi wyzwanie, musi godzić program obowiązkowy z indywidualnymi wymaganiami. W kuchni spędzamy coraz więcej czasu, bawiąc się gotowaniem i czyniąc z niego oś życia towarzyskiego. Rozmowy w kuchni są najciekawsze. Dlatego warto, by projekty kuchni wnosiły nowe pomysły i nietypowe rozwiązania.

Niebieski to oryginalny kolor w urządzaniu kuchni. Do niebieskich ścian dopasowano białe meble kuchenne, dzięki temu mała kuchnia zyskała na przestronności.

Zobacz: 10x elegancka nowoczesna kuchnia. Piękne inspiracje do kuchni ZDJĘCIA>>

Niebieska kuchnia o niewielkich rozmiarach

Projekt kuchni przełamuje kilka schematów, począwszy od kolorystycznych. Do wystroju małej kuchni wprowadzono barwy z dużego zdjęcia naklejonego na fragment ściany. W ten sposób powstała mała kuchnia w morskiej toni. Niebieska kuchnia urodą dorównuje salonowi. Jest nowoczesna i mobilna. Zabudowa kuchenna: szafki, sprzęt AGD wraz z lodówką pod blatem zamyka się w zwartym bloku zakończonym murkiem. Długi poziomy element półki połączonej z okapem domyka aranżacje kuchni od góry.

Zobacz też: Jak urządzić małą kuchnię? 5 zasad, które musisz znać [PORADY I INSPIRACJE]>>

Niebieska kuchnia w aranżacji mieszkania

Nie są to typowe kolory kuchni, ale w połączeniu ze skromną, białą zabudową oraz blatem i podłogą z jasnego drewna wyglądają bardzo dobrze.

Zobacz również: ŻÓŁTA KUCHNIA - pomysł na aranżację małej kuchni w radosnych kolorach>>

Mała niebieska kuchnia z salonem

Mała kuchnia z salonem sprawdza się, kiedy mamy mały metraż. W kuchni zamiast tradycyjnego stołu zaproponowano wyższy, zestawiony ze stołkami barowymi. Dzięki temu pod spodem zmieściły się niższe stoliki dające wiele możliwości aranżacji. Wyznaczono dwa miejsca dla stołu - oba podkreślając w rysunku podłogi płytami szarego gresu przypominającego beton. Na co dzień może stać pod ścianą oklejoną fototapetą. Gdy potrzeba więcej miesjca stół ustawiamy pośrodku, na granicy pokoju dziennego. Jego mocny kolor sprawia, że staję się centrum wnętrza.

Polecamy: Mała kuchnia w stylu skandynawskim. Kuchnia z salonem w barwach natury>>

Niebieskie kuchnie - zobacz inne pomyły na kuchnię w odcieniach błękitu

Pokazujemy ciekawe aranżacje kuchenne z wykorzystaniem koloru niebieskiego.

NIE PRZEGAP

Niebieskie płytki
camera

Niebieskie dodatki w kuchni: modne, w niebiańskim klimacie

LISTA ZAKUPÓW

Aneks kuchenny
camera

Błękitny aneks kuchenny

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Gruszczyńska-Hyc Stylizacja: Tomasz Tarasewicz Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY