Mała kuchnia w bloku. Nowoczesne meble kuchenne i czerwone dodatki - ZDJĘCIA ARANŻACJI

Ponura i ciasna kuchnia w bloku potrzebowała remontu, by przeistoczyć się we wnętrze jasne i nowoczesne. Mała kuchnia była urządzana z myślą o mężczyźnie. Miało powstać męskie wnętrze. Projekt zakładał połączenie kuchni z salonem. Wybrano kompaktowe meble kuchenne i czerwone dodatki, dzięki temu kuchnia sprawia wrażenie przestronnej i pełnej energii.

Nowoczesna kuchnia
Zdjęcie do bloczka '2 zdjecia' - art 4851
Nowoczesna kuchnia
Nowoczesna kuchnia

Kuchnia w bloku przed remontem była ciasna i nieustawna. Ponadto korzystanie z małej kuchni znacznie ograniczały drzwi. Poza tym kuchnia była ciemna, z wąskim "okienkiem podawczym" na pokój - częste rozwiązanie w starych mieszkaniach w bloku. Zniszczone meble kuchenne nie tworzyły spójnej zabudowy. Brakowało m.in. kuchenki.

Remont małej kuchni w bloku

Remont ciasnej, ciemnej kuchni w bloku zaczął się od wyburzania ścian działowych i likwidacji drzwi prowadzących do kuchni. Dzięki temu kuchnia otworzyła się na pokój dzienny, a w kawalerce zrobiło się więcej miejsca, dzięki czemu wnętrza mają lepsze proporcje. Do ciemnej kuchni zaczęło wreszcie zaglądać słońce z dużych okien w salonie. Wieczorem i w pochmurne dni promienie zastępują zamocowane u sufity halogeny.

Łagodne i nastrojowe światło w małej kuchni płynie z nisz nad blatem. By stała się jasność, trzeba było zupełnie zmodernizować instalację elektryczną podczas remontu kuchni w bloku. Zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych skryła plątaninę kabli. Po ubytkach pojawiły się nabytki, na granicy kuchni i przedpokoju zmieściła się szafa wnękowa. Trzeba było tylko dobudować boczną ścianę.

Dobry projekt małej kuchni

Nowoczesna klasyka - taką aranżację kuchni w bloku wybrał pan domu. Właściciel postawił w kuchni w bloku na tradycyjne rozwiązania (drewniane meble, jasne ściany, gresowe płytki) i przełożył je na język współczesności (kubiczne formy, kontrastowe zestawienia czystych kolorów). Tak powstała nowoczesna kuchnia w bloku energicznego mężczyzny twardo stąpającego po ziemi. Kompaktowa zabudowa w kuchni jest funkcjonalna i estetyczna. Fornirowane drzwiczki szafek kuchennych kryją szuflady, szafki, zmywarkę, lodówkę, a nawet półki na wino.

Kolory w małej kuchni

Właściciel mieszkania preferuje we wnętrzach klasyczne materiały, stąd czereśniowy fornir mebli. Wykończono je półmatowym lakierem, by podkreślić naturalny kolor i usłojenie drewna. Właściciel był także zdecydowany co do palety kolorystycznej w aranżacji kuchni w bloku otwartej na salon. Bieli ścian i podłogi oraz brązom mebli miały dodać dynamiki czerwone i stalowe elementy. Lekkości zwartym płaszczyznom, półprzezroczyste dodatki jak z modnej kawiarni, gdzie puls miasta bije całą dobę.

 

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Pietrzak Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY