Urządzając małą kuchnię, musimy ją dobrze rozplanować i zaprojektować. Jeśli nie decydujemy się na pomoc projektanta wnętrz, możemy spróbować zrobić własny projekt kuchni. Uwzględnijmy w nim zarówno nasze upodobania kolorystyczne, jak i funkcjonalność wnętrza. Zobacz zdjęcia małych kuchni, które mogą być dla Ciebie inspiracją podczas urządzania własnej kuchni.

Zobacz też: Jak urządzić małą kuchnię? 5 zasad, które musisz znać [PORADY I INSPIRACJE]>>

Mała kuchnia w bloku: jakie meble?

Zastanówmy się, jakie chcemy mieć meble w małej kuchni. Czy będziemy potrzebować pojemnych dolnych i górnych szafek? A może wystarczą nam tylko dolne i jedna niewielka górna? Możemy też całkowicie zrezygnować z górnych szafek, mała kuchnia zyska wówczas na przestrzenności. Zarezerwuj jeszcze w planie małej kuchni miejsce na lodówkę i kuchnię – połączoną z piekarnikiem lub oddzielną płytę grzewczą. Pamiętaj, aby w planie małej kuchni umieścić także zlew. Jeśli lubisz jadać posiłki przy kuchennym stole, wygospodaruj na niego miejsce w planie. Stół do kuchni nie musi być duży. W małej kuchni można się zdecydować na niewielki a nawet składany stół z krzesłami, albo wysoki barek łączący kuchnię z salonem.

Pamiętajmy, aby nie przesadzić w małej kuchni z ilością mebli i sprzętów, bo zagracone wnętrze będzie wyglądało na jeszcze mniejsze.

Sprawdź: Pomysły na MAŁĄ KUCHNIĘ: ciekawe rozwiązania z prawdziwych wnętrz GALERIA ZDJĘĆ>>

Mała kuchnia w bloku: kolory

Kolory w małej kuchni są bardzo ważne. Jeśli zdecydujemy się na jasną kolorystykę kuchni, wnętrze ulegnie optycznemu powiększeniu, a mała kuchnia wyda się większa niż w rzeczywistości. Możemy w małej kuchni pokusić się o ciekawe wzory lub fototapety – na przykład za szkłem, nad kuchennym blatem. Mała kuchnia z takim motywem nabierze głębi.

W doborze kolorów w małej kuchni weźmy także pod uwagę, czy jest ona zamknięta, czy może otwarta na salon bądź przedpokój? Otwarte wnętrza powinny mieć w miarę spójną kolorystykę i styl, aby nie stwarzały wrażenia przypadkowości.

Polecamy: Mała kuchnia z pojemną zabudową. 10 pomysłów na aranżacje małej kuchni>>

Mała kuchnia ZDJĘCIA, INSPIRACJE, POMYSŁY

Pokazujemy zdjęcia prawdziwych małych kuchni - zarówno tych zaprojektowanych przez doświadcoznych architektów wnętrz, jak i tych urządzonych przez samych właścicieli. Zainspiruj się!