Jeśli szukacie ciekawych pomysłów na urządzenie wnętrz, polecamy ten projekt kuchni. Kompaktowa mała kuchnia znajduje się w niedużej wnęce w przestrzeni dziennej. Biała kuchnia nie konkuruje z wyposażeniem salonu, lecz doskonale wtapia się w wystrój mieszkania. Aranżacja kuchni oprócz tego, że wygląda efektownie, jest też bardzo funkcjonalna.

Aranżacja kuchni: organizacja szafek

Do małej kuchni wybrano białe meble kuchenne, które zostały wykonane na zamówienie. Biały lakierowany MDF został w projekcie kuchni zastosowany z kilku powodów. Po pierwsze – optycznie powiększa wnętrze kuchni, po drugie – daje efekt uporządkowania, po trzecie – pasuje do wystroju całego mieszkania.

Zobacz także: JAKIE WYBRAĆ KUCHNIE

Mała kuchnia została bardzo funkcjonalnie urządzona. Gospodyni ma wszystko w zasięgu ręki, a pojemne szafki kuchenne pozwalają z łatwością utrzymać ład. Front szafki kryje kilka poziomów szuflad. Większe naczynia i takie, z których właścicielka rzadziej korzysta, mieszczą się u dołu, wyżej schowane są drobniejsze i częściej używane. To rozwiązanie pozwala uniknąć częstego schylania się i przeszukiwania ciemnego wnętrza szafki. Ponad blatem zamiast tradycyjnych płytek znajduje się płyta ze szkła hartowanego o seledynowym odcieniu. Doskonale pasuje do niebieskich dodatków, które dopełniają aranżację kuchni. Całość tworzy zimowy wystrój wnętrza. Wnętrze małej kuchni ociepla parkiet przemysłowy zastosowany na podłodze, który doskonale pasuje do nowoczesnego wnętrza i jest bardzo trwały.