Kuchnie otwarte na salon i jadalnię: jedno wnętrze o wielu funkcjach

Nowoczesne otwarte kuchnie charakteryzuje nieoczywistość. Najbardziej lubimy, jak kuchnie są całkowicie zintegrowane z jadalnią i salonem. Coraz śmielej decydujemy się na takie rozwiązania.

Kuchnia otwarta na salon i jadalnię
Kuchnia otwarta na salon i jadalnię
Kuchnia otwarta na salon i jadalnię

Naprzeciw naszym potrzebom dotyczącym urządzania nowoczesnych kuchni wychodzą też projektanci oraz producenci mebli, tworząc wielofunkcyjne zabudowy, łączące przestrzenie we wspólną całość, dzięki temu kuchnie otwarte można harmonijnie wpisywać w wystrój salonu i jadalni.

Kuchnia otwarta: niewidka czy kuchnia wystawowa

Sposoby na otwartą kuchnię, która "widzi się" z innymi pomieszczeniami są dwa: kuchnia niewidka bądź kuchnia wystawowa. Kuchnia niewidka to taka, w której wszystkie sprzęty i AGD ukrywamy w zabudowie, która ma charakter salonowy (często przy tego typu rozwiązaniach dysponujemy jeszcze przestrzenią na zapleczu, tzw. "brudną kuchnią").

Zobacz też: jak ukryć zabudowę kuchenną PROJEKTY

 

Kuchnia wystawowa jest odwrotnością kuchni niewidki. Wszystko eksponujemy w niej na zewnątrz. Blat roboczy (np. na wyspie) zamieniamy w razie potrzeby w stół jadalniany, a artykuły artystycznie prezentujemy na półkach.

Akcja integracja: otwarte kuchnie

Nowoczesna kuchnia otwarta może wyglądać jak biuro, pracownia, pokój dzienny. Chce spędzać się w niej czas nie tylko po to, by przygotować posiłek. Taką integrację i wielofunkcyjność dobrze jest jednak zaplanować już na etapie projektowania domu lub apartamentu. Reprezentacyjna strefa dzienna, w której nie ma zdefiniowanego podziału na funkcje, na pewno będzie sprzyjać pogłębianiu relacji rodzinnych i towarzyskich.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: EK Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY