Kuchnia z salonem w bloku może być otwarta lub odgrodzona od salonu – na przykład przy pomocy wysokiej wyspy lub niepełnej, dekoracyjnej ścianki działowej. Pomoże to ukryć wnętrze kuchni, w której nie zawsze panuje idealny porządek. Na ścianie lub wyspie od strony salonu można umieścić np. półki na książki albo płaski telewizor. Kuchnia z salonem w bloku zyska w ten sposób dodatkowe miejsce dekoracyjne.

Kuchnia z salonem w bloku: jadalnia czy wypoczynek?

Kuchnia z salonem w bloku powinna uwzględniać potrzeby użytkowników. Podczas aranżacji kuchni z salonem w bloku musimy zastanowić się, czy będziemy potrzebować dużo miejsca w kuchni na przygotowywanie posiłków, czy też nasze życie będzie toczyło się głównie w salonie. Warto wcześniej również przemyśleć, gdzie chcemy spożywać posiłki. Być może konieczne okaże się bowiem wygospodarowanie przestrzeni na jadalnię ze stołem.

Kuchnia z salonem w bloku: dobry widok

Pamiętajmy także o takim ustawieniu mebli w salonie, które zapewni nam możliwość dobrego wypoczynku lub przyjmowania gości. Zdecydujmy, czy sofa i fotele w salonie mają być ustawione wprost na otwartą kuchnię, czy też wolimy zapewnić naszym gościom przyjemniejsze widoki. W przypadku, gdy kuchnia z salonem w bloku jest otwarta, powinniśmy pamiętać, że nasze kuchenne czynności będą doskonale widoczne dla przebywających w salonie. Ważną kwestią w takim przypadku będzie też utrzymanie spójnej aranżacji kuchni z salonem w bloku.