Kuchnia z salonem powinna być spójna stylistycznie. Połączenie kuchni z salonem wymaga jednak pomysłowości i dobrej aranżacji wnętrza, aby zachować charakter obu pomieszczeń.

Kuchnia z salonem:z przegrodami

Połączona kuchnia z salonem dobrze sprawdzi się w nowoczesnych i klasycznych wnętrzach. Projektując wspólne pomieszczenie pamiętajmy, aby w każdym z nich zachować odrębny charakter – ze względu na ich funkcjonalności.

Kuchnia otwarta na salon może być oddzielona od niego ścianką działową, barem, wyspą, albo na przykład przesuwnymi drzwiami ze szkła. Jeśli planujemy jadalnię, w niektórych przypadkach może ona dobrze się sprawdzić właśnie na połączeniu kuchni z salonem.

Kuchnia z salonem: większa przestrzeń

Aranżacja salonu w przypadku otwartej przestrzeni na kuchnię również powinna być przemyślana. Dobrze, jeśli w salonie wydzielimy kącik telewizyjny i strefę relaksu. Zdecydujmy też, czy z kanapy w salonie mamy widzieć osoby urzędujące w kuchni, czy tez może lepiej będzie zmienić jej ustawienie. Połączona kuchnia z salonem jest dobrym rozwiązaniem do niewielkich metraży, ponieważ taka aranżacja wnętrza da wrażenie przestrzenności.