Przestrona kuchnia z salonem powstała przez likwidację ścian. Architekci (Przemek Kaczkowski/100% Architekci, Mikołaj Smoleński/Sofft) opracowując projekt kuchni z salonem i jadalnią stworzyli przestronne wnętrze, w którym jednak wyraźnie zaznaczono strefę dzienną. Kuchnia, jadalnia i salon rozmieszczone są wokół stojącego pośrodku kubika kryjącego małą toaletę. Do ścian kubika „przyklejono” dodatkowe, dostępne z zewnątrz szafki oraz zabudowa kuchenna.

Aranżacja kuchni z salonem

Aranżacja kuchni składa się z ciągu roboczego wzdłuż ściany oraz dodatkowej zabudowy przylegającej do ścian kubika. Meble kuchenne powstały na zamówienie u sprawdzonego stolarza. Są idealnie dopasowane do potrzeb domowników. Aranżacja kuchni robi wrażenie przez ciekawą dekorację ściany nad blatem. Zdecydowano się na szkło w kuchni, które jest ostatnio bardzo popularne. Taflę szkła nad blatem kuchennym zdobią wtopione źdźbła morskich traw (3form.pl), blat jest wykonany z corianu w kolorze białym. Kuchnia z salonem to biel doskonale współgrająca z ciepłym odcieniem dębowej podłogi. Do tej bazy idealnie pasują soczyste zielone i pomarańczowe dekoracje. Intensywny kolor zielony wnosi do aranżacji kuchni optymizm i energię.

Kuchnia z salonem: kącik jadalniany

Między kuchnia a salonem stworzono strefę jadalni, którą zaznacza pełen energii obraz Anety Ziomkowskiej, powieszony na ścianie z odkrytej cegły pomalowanej na biało. Mimo otwartej przestrzeni przy niewielkim stole panuje ciepła, kameralna atmosfera. Wyposażenie kuchnia z salonem: kanapa, krzesła, poduszki, podstawa pod laptop - IKEA; lampa Fly marki Kartell - galeriadomino.pl; regał i meble kuchenne na zamówienie - Mandeo z Siemiatycz; podłoga dąb parzony olejowany fabrycznie - europarkiet.com; stojak na wino Koziol - czerwonamaszyna.pl.