Kuchnia z jadalnią w klasycznej odsłonie, czyli biel w połączeniu z drewnem

Kuchnia z jadalnią, w aranżacji której dominują dwa kolory. Czysta biel i ocieplające całość drewno, w duecie tworzą iście domowy i rodzinny klimat. W projekcie wnętrza, na próżno doszukiwać się kolorystycznych i stylistycznych przełamań. Całość prezentuje niezwykle spójne i jednorodne wnętrze, które pełni funkcję pełnowartościowej kuchni z jadalnią.

Aranżacja otwartej kuchni
Drewniana zabudowa meblowa w kuchni
aranżacja otwartej kuchni ze strefą jadalnianą
Aranżacja białej kuchni z drewnem
Projekt kuchni z jadalnią

Założeniem projektowym było zaaranżowanie otwartej przestrzeni jako funkcjonalnej kuchni z jadalnią. Największym atutem miejsca, w którym zlokalizowano aranżowaną przestrzeń, są ogromne przeszklenia prowadzące na niewielki taras. W projekcie wnętrz postawiono na klasykę, w której dominuje czysta biel i przepiękne drewno. Za projekt kuchni z jadalnią odpowiada Inside Story.

Kuchnia z jadalnią: stylistyczna i kolorystyczna jedność

Projekt prezentowanej kuchni z jadalnią jest dowodem na to, że zarówno kolorystyczny, jak i stylistyczny minimalizm, są świetnym rozwiązaniem w aranżacji wnętrza wygodnego, funkcjonalnego i estetycznego zarazem. W aranżacji strefy kuchennej dominuje czysta biel, która została połączona z jasnym drewnem. Postawiono tutaj jednak na nieco zaskakującą konfigurację i zdecydowano się na utrzymanie dolnej zabudowy kuchennej w kolorze białym, natomiast jasne drewno zostało wyeksponowane w górnej części frontów kuchennych. W przestronnym wnętrzu kuchni z jadalnią udało się zaprojektować optymalną ilość miejsca do przechowywania, która została zgrabnie ukryta za efektowną zabudową. Na tle monochromatycznej aranżacji wyróżniają się jedynie srebrne sprzęty kuchenne, które nadają całości nieco stylu. Granica strefy kuchennej została wyznaczona za pomocą zlokalizowania w jej miejscu pomysłowego mini barku, który jest jednocześnie miejscem zlokalizowana płyty grzewczej. Takie rozwiązanie nadaje mu iście roboczą funkcję, która została lekko zakamuflowana poprzez dostawienie do blatu wygodnych krzeseł. Niewielka jadalnia została zlokalizowana obok schodów prowadzących na piętro domu. Takie rozwiązanie okazało się nie tylko wygodne, ale przede wszystkim pozwoliło na maksymalne wykorzystanie wolnej przestrzeni. Strefę jadalnianą wyznacza duży drewniany stół z krzesłami. Przestrzeń kuchni z jadalnią została zaprojektowana jako wzajemnie uzupełniające się strefy, których elementem wspólnym jest zarówno styl, jak i kolor.

Kontakt z pracownią:

Inside Story
inż. Wioleta Gawrońska
insidestory.pl

Zobacz inne realizacje Inside Story

 

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Anna Rychlewicz

POLECANE ARTYKUŁY