Kuchnia w stylu... no właśnie. Jak urządzić kuchnię? 25 KUCHNI od nowoczesnej po retro

Chcesz, żeby twoja kuchnia była nowocześnie wyposażona, funkcjonalna, komfortowa. Ale jak urządzić kuchnię? W jakim stylu? No właśnie. Pomożemy ci podjąć decyzję. Kuchnia w stylu GALERIA ZDJĘĆ

Kuchnia czerwona
Kuchnia nowoczesna w czerwoną ścianą
Kuchnia w ciemnym kolorze
Stylowa kuchnia
Kuchnia nowoczesna

Choć to już frazes, kuchnia najczęściej rzeczywiście jest centrum domu. Ciepło i smakowite aromaty gotujących się potraw, wspólne gotowanie, rodzinne spotkania przy stole – kuchnia ma siłę przyciągania domowników. Ale nie tylko od tego zależy jej siła. Ważne są również wygoda i atrakcyjność pomieszczenia. Jak więc urządzić kuchnię? No właśnie! Pomożemy ci podjąć decyzję.

Jak urządzić kuchnię: lśniąca biel

Jak urządzić kuchnię w stylu... Lekkość, przestronność, wrażenie nieskazitelnej czystości – lśniąca biała kuchnia niezmiennie urzeka. By zyskać jak najlepszy efekt, warto wzmocnić to pozytywne wrażenie. Gładkie fronty białej zabudowy w kuchni błysną, gdy połączysz je ze stalowymi wykończeniami i sprzętami. Nie zastawiaj blatu, półek, witryn nadmiarem naczyń, pojemników i gadżetów.

Nowoczesność lubi harmonię i umiar. Biel jest uniwersalna – świetnie w niej zagra solo albo w duecie z innym kolorem. Modne pary? Na przykład biel i czerń lub biel z szarością, czerwienią, fioletem, zielenią, kolorem żółtym. Co ci się podoba! Wskazana jest jednak oszczędność, bo przecież w roli głównej występuje biel. Dopasuje się ona do każdego stylu kuchni, który wybierzesz. Kochasz prostotę? Dodaj smaku swojej aranżacji kilkoma tylko „plamami” jednej barwy. Mogą to być choćby naczynia czy ściereczki. Nawet mały młynek do pieprzu w intensywnym kolorze będzie na bieli bardzo widoczny. Nie trzeba więc wiele.

Srebrzystość stali: jak urządzić kuchnię w stylu „profi”

Inspiracją tego stylu są kuchnie profesjonalne. Najważniejsza więc jest w niej funkcjonalność. Jak urządzić taką kuchnię? Tu „wszystko gra”, ma swoje miejsce, jest łatwe do utrzymania w czystości. Na dekoracje i gadżety nie  ma miejsca. W kuchni w stylu profi króluje natomiast potrzebna do pracy laboratoryjna prostota. Liczą się innowacyjne rozwiązania, patenty i sprytne sprzęty. One plus dobrej jakości tworzywa – stal, płyta laminowana, a jako ciepły dodatek – lite drewno, z którego np. może być zrobiony stół, krzesła, siedziska stołków, półki. W kuchni w stylu profi doskonale się sprawdzają meble industrialne i loftowe. Gubią ich szorstki i zimny charakter.

Ze strukturą drewna: kuchnia w stylu eleganckim

Szyk musi mieć moc. Żadnej nieśmiałości w wyborze tworzyw! Do kuchni w takim stylu idealnie pasuje zabudowa z frontami fornirowanymi wyrazistym drewnem egzotycznym, ciemne barwy dodatków czy ściany nad blatem. Jednak w kuchni w stylu eleganckim odwaga wyboru nie oznacza przesady. Jeśli więc zabudowa to „mocne uderzenie”, podporządkuj mu pozostałe elementy wystroju, niech nie rywalizują ze sobą. Jest trochę nudno? Dla równowagi dodaj aranżacji jeden, dwa kontrastowe akcenty. W kuchni w stylu eleganckim ważny jest też dyskretny błysk światła. Pomyśl np. o spotach czy taśmach LED-owych.

NIE PRZEGAP

Minimalistyczna szara kuchnia
camera

Modna szara kuchnia w różnych stylach

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 5
Zdjęcia: Sylwester Rejmer, Piotr Mastalerz, Marcin Czechowicz, Andrzej Szandomirski, Rafał Lipski, Jarosław Chabros, Bernard Białorucki, Marta Znój, Michał Skorupski, Radosław Wojnar, Daniel Rumiancew, Mariusz Bykowski, Konrad Kalbarczyk

POLECANE ARTYKUŁY