Jeśli jesteśmy właścicielami małego mieszkania i zależy nam na otwartej przestrzeni, ale nie jesteśmy zdeklarowanymi kucharzami - możemy optycznie lub faktycznie umieścić aneks kuchenny w wydzielonym kubiku. Jest to ciekawy pomysł na kuchnię, polecany do małych wnętrz. Pełnowartościowa, wyposażona we wszystkie potrzebne sprzęty AGD mała kuchnia w kubiku nie rzuca się wtedy od razu w oczy, a cały czas jest jedną przestrzenią z salonem. Przekonajcie się jak taka kuchnia może wyglądać: zobaczcie w naszej galerii 10 inspirujących zdjęć kuchni w kubiku z prawdziwych mieszkań niekoniecznie małych...

Mała kuchnia w kubiku

Umiejscowienie małej kuchni może być wewnątrz kubika – częściej stosowane rozwiązanie, lub na zewnątrz. Wtedy w środku kubika znajduje się łazienka, pralnia, pomieszczenie gospodarcze lub garderoba, czyli przestrzenie, w których można obejść się bez okna. Wtedy też dobrze jeśli kuchnia będzie kolorowa, ponieważ kolory odwrócą uwagę od faktu, że jest to wnętrze kuchenne.
Takie kompaktowe rozwiązania i pomysły na kuchnię cieszą się powodzeniem w małych mieszkaniach, kawalerkach lub wtedy gdy gotowanie po prostu nie jest nasza pasją. Kuchnia w kubiku to dobre rozwiązanie dla tych osób, które w kuchni nie spędzają więcej czasu niż potrzeba do zrobienia herbaty lub kanapki i którym zależy na jak największej powierzchni salonu.