Kuchnia w kamienicy: 13 aranżacji kuchni

Czy różni się aranżacja kuchni w przedwojennej kamienicy od kamienicy z połowy XX wieku? Gdzie pasuje styl retro,a gdzie styl eklektyczny? Czy trudno jest urządzić kuchnię w starej kamienicy? Czy kuchnia w kamienicy oprócz tego, że ładna będzie także funkcjonalna? Zobaczcie…

Stylowa wyspa w kuchni w kamienicy
Eklektyczna aranżacja kuchni w kamienicy
Styl eklektyczny w kuchni w kamienicy
Kuchnia w kamienicy z lat 50tych
Aranżacja kuchni w fińskiej kamienicy w stylu skandynawskim

Jak urządzić kuchnię w starej kamienicy? Czy kuchnia w kamienicy powinna być stylowa, idealnie pasować do czasów z których pochodzi budynek? Czy może aranżacja kuchni w kamienicy może być zupełnie współczesna? Jeśli zdecydujemy się na aranżację kuchni stylową czy powinniśmy ściśle trzymać się wytycznych z tamtego okresu? A może da się połączyć, w aranżacji kuchni w starej kamienicy, urodę detali minionych epok z duchem i udogodnieniami współczesności?

Kuchnia w kamienicy: aranżacja i styl eklektyczny

Aranżacja kuchni w przedwojennej kamienicy w stylu eklektycznym z pewnością będzie jedyna w swoim rodzaju. Rozwiązania i pomysły mogą się powtarzać ale wykorzystane elementy z pewnością będą jedyne w swoim rodzaju i wyjątkowe. Styl eklektyczny w aranżacji kuchni pozwoli na wykorzystywanie i zmienianie funkcji mebli pochodzących z dwudziestolecia międzywojennego.

Zobacz: aranżacja salonu i kuchni w stylu eklektycznym >>>

Przepastne komody lub bieliźniarki po drobnych przeróbkach stają się dolnymi szafkami kuchennymi, a przeszklone nadstawki kredensów z powodzeniem zastępują wiszące witryny. Doskonałym pomysłem jest przekształcenie salonowego bufetu w stylową wyspę kuchenną. Wtedy urządzenia AGD dobieramy już absolutnie nowoczesne, stalowe lub chromowane, by podkreślić ich odmienne pochodzenie. Smaczku całej aranżacji kuchni w stylu eklektycznym w przedwojennej kamienicy nadaje stylowy parkiet.

Czerwony toster
camera

Czerwone dodatki do kuchni: wyraziste i modne

LISTA ZAKUPÓW

Aranżacja kuchni w stylu retro i z elementami industrialnymi

Kamienice z przełomu lat 50 i 60tych ubiegłego wieku to trochę inna historia. Jednak ich wewnętrzna architektura także podpowiada sposoby aranżacji kuchni i wnętrz. Wysokie okna, często jeszcze żeliwne grzejniki czy szafki kryjące liczniki elektryczne sprawiają, że styl retro z zaokrąglonymi kształtami, wyrazistymi lub cukierkowymi kolorami staje się idealnym.

Zobacz: kuchnie w stylu retro >>>

Posadzka w czarno-białą szachownicę, czerwona lodówka retro i białe szafki – aranżacja kuchni prawie gotowa. Pozostały jeszcze tylko detale. A mogą to być detale w modnym stylu industrialnym. Oryginalne bądź współczesne repliki. Fantastycznie w aranżacji kuchni sprawdzają się przemysłowe lampy, metalowe krzesła i hokery czy metalowe szafki.

Kuchnia w kamienicy: aranżacja w stylu skandynawskim

Coraz częściej do aranżacji kuchni w kamienicach z przełomu lat 50 i 60tych wybieramy styl skandynawski. Duże okna, białe ściany to idealne tło. Styl skandynawski szanuje przedmioty i meble z duszą. Dlatego proste białe szafki w aranżacji  kuchni uzupełnione detalami w pastelowych kolorach, czasem energetycznym czerwonym  dobrze oddają ducha  kamienicy z połowy XX wieku.

Zobacz: aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim >>>

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Marcin Czechowicz, Konrad Kalbarczyk, materiały prasowe, Mateusz Lipiński, Mariusz Bykowski, Małgorzata Góra, Anna Orłowska, Maria Miklaszewska, Martyna Rudnicka, Aleksandra Laska

POLECANE ARTYKUŁY