Kuchnia w bieli i drewnie to rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć kuchnię wyjątkową i niepowtarzalną. Połączenie drewna i bieli gwarantuje wiele możliwości aranżacyjnych, za każdym razem innych. Projekt kuchnia w bieli i drewnie może być w stylu nowoczesnym, rustykalnym, eklektycznym czy retro. Wszystko zależy od drewna w kuchni, które zastosujemy do wykończenia frontów mebli, blatów, półek, dodatków, podłogi - czy to będzie rustykalna sosna czy fornir egzotyczny. To czy kuchnia będzie miała charakter laboratoryjny, czy ciepły i domowy zależy od proporcji bieli do drewna.

Kuchnia w bieli i drewnie: w stylu nowoczesnym

W kuchni w stylu nowoczesnym możemy łączyć biel i drewno na wiele sposobów. Najczęściej są to białe fronty wysokiej zabudowy i wyspa składająca się z szafek fornirowanych. Gdy nie ma wysokiej zabudowy, wszystkie fronty mogą być białe, a blaty i ściana nad blatem z drewna. Jeszcze inny pomysł, to wszystkie szafki białe, a półwysep z blatem z drewna. Tak naprawdę wszystko zależy od nas, w jakich proporcjach użyjemy bieli i drewna.

Kuchnia nowoczesna w bieli i drewnie może być kontrastowa poprzez zastosowanie ciemnego forniru. Efekt może być spotęgowany poprzez wybór forniru egzotycznego, z wyraźnym rysunkiem drewna. Takie mocne kontrasty dobrze łączą się z trzecim, zupełnie innym kolorem w postaci zdecydowanego koloru na ścianie lub tapety.

Delikatne połączenie bieli i drewna uzyskujemy natomiast poprzez połączenie bieli frontów z lakierowanego mdf-u i fornir rozbielony, np. tak modny ostatnio dąb bielony czy orzech włoski bielony. Jest to połączenie spokojne, eleganckie i na lata.

Kuchnia w bieli i drewnie: w stylu rustykalnym

Kuchnia w bieli i drewnie w stylu rustykalnym powstanie dzięki połączeniu białych prostych frontów i drewnianych elementów takich jak korpusy szafek lub blaty, drewnianych mebli wolnostojących, np. witryn, czy drewnianych elementów wnętrza jak słupy konstrukcyjne czy sufity. Jako dodatek w takiej kuchni dobrze sprawdzi się kamienny blat.

Kuchnia w bieli i drewnie: w stylu retro

Kuchnia w bieli i drewnie w stylu retro, to białe, proste fronty szafek z lakierowanego mdf-u, drewniany blat  i dodatki w stylu lat 50tych i 60tych, np. czerwona, w opływowym kształcie lodówka. Nie może zabraknąć posadzki w czarno-białą szachownicę. Na ścianie nad blatem białe płytki dopełnią stylu retro.

Kuchnia w bieli i drewnie: w stylu eklektycznym

Kuchnia w bieli i drewnie: w stylu eklektycznym, to na przykład biała, lakierowana na wysoki połysk, nowoczesna wysoka zabudowa i stara, drewniana komoda przerobiona na szafkę w której można umieścić zlew i płytę do gotowania. Jest to rozwiązanie bardzo ciekawe i nigdy nie będzie takie samo. Jeśli mamy do dyspozycji starą komodę, która możemy przerobić na szafkę kuchenną, to warto się na to zdecydować, gdyż dzięki temu będziemy właścicielami wyjątkowej i jedynej   takiej kuchni.