Kuchnia z fioletem jako kolorem dominującym to pomysł dla odważnych. W nowoczesnym wnętrzu połyskują stalowe elementy i szkło, ale dzięki kolorom stało się ono bardziej przytulne. W nowoczesnej kuchni funkcjonalność łączy się z estetyką. Małą kuchnię- blaty robocze mają 4 m długości - wyposażono we wszystkie niezbędne sprzęty. Jest tu szeroka płyta grzewcza, przestrzeń do przyrządzania posiłków, znalazło się nawet miejsce na winiarkę i ogromną lodówkę. Duża lodówka w stylu amerykańskim nie zmieściłaby się w ciągu roboczym, dlatego na granicy aneksu kuchennego i salonu wybudowano wnękę i w niej umieszczono lodówkę. Tył wnęki, czyli ściana widoczna z salonu, posłużył do zawieszenia telewizora.

Nowoczesna aranżacja kuchni

Pomimo niewielkich rozmiarów, aneks kuchenny jest urządzony bardzo wygodnie. W pojemnych szafkach i szufladach łatwo mieszczą się wszystkie kuchenne sprzęty, naczynia, akcesoria. W aranżacji kuchni uwagę zwraca biała płyta indukcyjna, dizajnerski okap z panoramą Nowego Jorku oraz lodówka na wino, która została zamontowana pod piekarnikiem.

Mała kuchnia z fioletowym akcentem

Aby nowoczesnej kuchni nadać więcej przestrzeni, na ścianie umieszczono taflę hartowanego szkła. Efekt odbicia zwiększył optycznie pomieszczenie, a ściana w kolorze fuksji dodała kuchni charakteru. Kolor fuksji bardzo dobrze komponuje się z ciepłym drewnem palisandru, z którego wykonano fronty dolnych szafek. Drewno przełamało nowoczesność małej kuchni i nadało wnętrzu przytulności.