Połączona kuchnia i salon będzie dobrym rozwiązaniem dla małych wnętrz, które dzięki temu wydadzą się przestronne. Zanim jednak zdecydujemy się na połączenie kuchni i salonu przemyślmy klika kwestii aranżacyjnych, które mogą wpływać na poprawną funkcjonalność tych wnętrz.

Kuchnia i salon: otwarta czy przedzielona?

Otwarta kuchnia i salon na pewno ułatwi komunikację miedzy pomieszczeniami. Osoby w kuchni będą mogły obserwować życie w salonie, i na odwrót. Zanim zdecydujemy się na połączenie wnętrz, przemyślmy, czy chcemy mieć w pełni otwarta kuchnię i salon? A może lepiej, jeśli oba pomieszczenia będzie oddzielała wyspa kuchenna albo na przykład wysoki barek? Taka aranżacja będzie pomocna, jeśli chcemy wydzielić funkcjonalne części wnętrza – czyli kuchenną i wypoczynkowa w salonie.

Kuchnia i salon: wspólna aranżacja

Planując otwartą kuchnię i salon musimy pamiętać, aby aranżacja obu pomieszczeń była stylistycznie spójna. Jeśli decydujemy się na nowoczesną i minimalistyczną kuchnię, dobrze, aby salon był urządzony w podobnym klimacie. Podobnie sprawa wygląda z kolorystyką wnętrz. Pamiętajmy, że otwarte wnętrza powinny mieć zbliżoną, albo pasującą do siebie kolorystykę.