Kolorowa ściana ze szkła w kuchni to nowe rozwiązanie stosowane we wzornictwie kuchennym. Szkło na ścianie znakomicie sprawdzi się w nowoczesnej przestronnej kuchni, w aranżacji minimalistycznej, ale także w małej kuchni, którą optycznie powiększa i rozświetla.

Kolorowe szkło na ścianie w kuchni: zainspiruj się

Szkło na ścianach w kuchni może być niemal w każdym kolorze. Paleta barw szkła jest duża, od butelkowej zieleni, poprzez biel, aż do intensywnych pomarańczy i zdecydowanej czerni. Jasne kolory szkła są praktyczne, bo najmniej na nich widać zabrudzenia, a zdecydowane kolory szkła: fiolet, czerwień, zielony, niebieski dodają kuchni wyrazistości. Dodatkowo szkło na ścianie w kuchni można ozdobić dowolnym motywem: roślinnym, bądź geometrycznym w innym odcieniu. Szkło z ozdobnym wzorem  można też podświetlić. Daje to bardzo elegancki efekt.

Przeczytaj: Szkło na ścianie nad blatem w kuchni: wady, zalety - opinie

Rodzaje szkła zastosowane  na ścianę w kuchni

Dostępnych jest kilka rodzajów szkła, nadających się na ścianę w kuchni. Do aranżacji ściany kuchni nadaje się szkło: metalizowane, ornamentowane, kolorowe i piaskowe. Najlepiej wybrać szkło hartowane, które jest odporne na uderzenia. Zastosowanie na ścianie szkła daje wiele możliwości zaaranżowania powierzchni pod nim. Ścianę pod szkłem możemy pomalować na dowolny kolor, nakleić tapetę lub fototapetę, bądź umieścić pod nim zdjęcia.

Kolorowe szkło na ściananie w kuchni jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, szczególnie na ścianach, które są w sposób szczególny narażone na zabrudzenia, ścieranie, bądź działanie różnych niszczących substancji.

Zobacz aranżacje kuchni ze szkłem na ścianie w naszej GALERII!