Kuchnia jest otwarta na salon, ale sprytnie zaprojektowana wyspa zapewnia we wnętrzu komfort prywatności. Jednak podczas imprez właśnie tutaj najchętniej gromadzą się goście i domownicy.

W wystroju kuchni otwartej na salon spotykają się barwy i materiały, które lubią swoje towarzystwo: drewno i powierzchnie lakierowane, dąb w naturalnym odcieniu (fornir) i szarzony (deski na podłodze). AGD w większości autorstwa francuskiego designera Ora Ito.

Kuchnia otwarta na salon: design i przytulnosć

Kuchnia otwarta na salon jednak zaskakuje. Pomysł na oddzielenie jej od salonu wyszedł od... słupa konstrukcyjnego. Jasny dębowy fornir, który go pokrywa, powtarza się w zabudowie kuchennej oraz na ściennych i sufitowych okładzinach. Wykończony naturalną okleiną fragment, wyznaczający przestrzeń kuchenno-jadalnianą, budzi skojarzenia z baldachimem. Skrywają się pod nim: rozkładany stół na sześć osób i mobilna wyspa, służąca również jako barek.

Wyspa w kuchni doskonale nadaje się do pracy, a wówczas przydatne okazują się hokery marki Hay, które sprawdzają się nie tylko w roli stołków barowych. Przy kuchennym stole stole klasyk wzornictwa – fotel „DAW” Ray i Charlesa Eamesów.