Sprawdziliśmy warunki zwrotu towarów w popularnych sklepach. Sprawdź jak zwrócić meble, które sklepy przyjmują zwrot mebli rozpakowanych i złożonych. Kupiłaś mebel, ale po rozpakowaniu go w domu okazało się, że nie pasuje do reszty wyposażenia. Albo została ci część glazury po remoncie. Czy można je zwrócić do sklepu lub wymienić mebel na inny i co jest do tego niezbędne? Sprawdziliśmy - nie każdy sklep i market działa w taki sam sposób. Zwrot towarów: IKEA, Castorama, Leroy Merlin, Jysk, OBI.

Warunki zwrotu towarów: które są takie same we wszystkich sklepach

1. Produkt (mebel, glazurę, dodatek), który chcesz zwrócić, nie może być uszkodzony i używany.
2. Przy zwrocie produktu musisz okazać w sklepie dowód zakupu - paragon lub fakturę VAT.
3. Produkt można zwrócić w każdym sklepie poszczególnych sieci, niekoniecznie w tym, w którym go kupiłaś.
4. Nie ponosisz żadnych kosztów zwrotu produktów.
5. Zwrot kosztów za produkt (wyłącznie taki, który nadaje się do powtórnej sprzedaży) ma taką samą formę jak zapłata, czyli gdy płaciłaś gotówką, sklep wypłaci ci gotówkę. Jeżeli płaciłaś kartą, zwrot kosztów zostanie przelany na twoje konto.

Zwrot towarów Castorama

W Castorama możesz zwrócić tylko produkt pełnowartościowy, to znaczy zapakowany w oryginalne opakowanie i bez śladów zniszczeń czy używania. Jeśli np. skręciłaś już szafkę kuchenną, sklep takiego zwrotu towarów nie przyjmie. Lepiej więc wcześniej umówić się z zatrudnionym w nim projektantem, który dokładnie wyliczy, ile i jakich szafek potrzebujesz, doradzi kolorystykę frontów.

Sprawdź też: reklamacja sprzętu AGD - co objemuje gwarancja >>>

Również w przypadku samych frontów - jeżeli już je rozpakowałaś i zamontowałaś - nie ma możliwości ich wymiany np. na drzwiczki w innym kolorze.
Jeżeli po remoncie pozostały ci panele, płytki, glazura, możesz je zwrócić do Castrorama nawet w otwartym opakowaniu (zostaw kilka na ewentualną wymianę w razie ich uszkodzenia). Sklep przyjmie je od ciebie, płacąc za sztukę (lub procentowo).

Sprawdź też: jakie wybrać panele podłogowe, podłogi drewniane, parkiet - co jest lepsze? >>>

 • Termin zwrotu produktu jest nieograniczony.

Czego nie możesz zwrócić w Castorama
Poza produktami rozpakowanymi, uszkodzonymi, sklep nie przyjmie tych sprzedawanych na metry (tkanin, wykładzin),

 • blatów z wycięciami na zlew,
 • zlewów z wyciętymi otworami.

Zwrot towarów IKEA

IKEA przyjmuje produkty, których stan jest taki sam, jak w momencie ich zakupu, a więc oryginalnie zapakowane.

Sprawdź też: kuchnie IKEA w prawdziwych mieszkań: jakie meble się sprawdzą >>>

UWAGA: Produkty rozpakowane bez oryginalnego opakowania oraz zmontowane meble i akcesoria można zwrócić wyłącznie wtedy, kiedy nie mają żadnych śladów używania lub uszkodzeń. W takiej sytuacji IKEA zastrzega sobie prawo do uznania produktu jako niepełnowartościowego i wypłacenia ci niższej kwoty od tej, którą zapłaciłaś przy zakupie. W takich przypadkach zwrot kosztów otrzymasz w formie karty refundacyjnej IKEA. Jest ważna bezterminowo we wszystkich sklepach IKEA na terenie całego kraju.

Sprawdź też: bezpłatny program do projektowania wnętrz IKEA home planner 3D >>>

 • Termin zwrotu towarów IKEA nie jest ograniczony. Produkt możesz zwrócić nawet po kilku miesiącach lub po roku od dnia zakupu.

Czego nie możesz zwrócić w IKEA

 • IKEA nie przyjmie testowanych (używanych) materacy sypialnianych (z wyjątkiem materaca Terrak). Jeśli materac nie spełnił twoich oczekiwań, możesz go wymienić w ciągu 90 dni od daty zakupu. Przy tym różnicę w cenie wymienianego materaca na nowy – jeżeli ta różnica jest na twoją korzyść – otrzymasz wyłącznie w formie karty refundacyjnej IKEA. W odwrotnym przypadku, ty dopłacasz różnicę w cenie. Zawsze też ponosisz koszt transportu wymienianego materaca.
 • Nie można też zwrócić produktów kupionych w dziale sprzedży okazyjnej.

Sprawdź też: najlepsze materace do spania - jak dobrze wybrać materac >>>

Zwrot towarów Jysk

Jak odbywa się zwrot towarów w Jysk? Możesz zwrócić albo wymienić produkt pod warunkiem, że jest w oryginalnym i w niezniszczonym opakowaniu. Jysk zwrot: warunki.

 • Termin zwrotu nie jest ograniczony.

UWAGA: Gdy masz problem z przywiezieniem do sklepuJysk produktu do wymiany ze względu na jego wielkość lub wagę, zgłoś swój problem obsłudze sklepu. Pomoże ci w jego rozwiązaniu.

Czego nie możesz zwrócić w Jysk

 • W Jysk nie zostanie przyjęty zwrot produktów uszkodzonych, używanych, zabrudzonych, zarysowanych.
 • Nie zwrócisz w Jysk, ani też nie wymienisz tych produktów, które kupiłaś na indywidualne zamówienie, np. materaców o niestandardowych wymiarach; materac Gold możesz wymienić na podstawie odrębnego regulaminu.
 • Sklep Jysk nie przyjmie zwrotu również (ani nie wymieni) mebli i rzeczy sprzedanych z rabatem z powodu uszkodzeń czy ich niższej jakości.

Zwrot towarów Leroy Merlin

Zwrot towarów w Leroy Merlin - zwracany produkt powinien być w nienaruszonym stanie, by nadawał się do ponownej sprzedaży. Opakowanie nie może być zerwane lub zdjęte. Jeśli chcesz w Leroy Merlin wymienić produkt na inny, np. białą szafkę na zieloną, musisz najpierw oddać mebel w punkcie zwrotów, otrzymasz zwrot wpłaconej za niego kwoty i wtedy możesz kupić nowy mebel.
Za panele, płytki i glazurę kupione w Leory Merlin, które pozostały ci po remoncie, otrzymasz zwrot kosztów, (za sztukę lub procentowo) podobnie jak w pozostałych marketach budowlanych. Opakowanie zwracanych paneli czy płytek może być otwarte. Warto jednak zostawić kilka sztuk płytek czy paneli na ewentualną wymianę w razie ich uszkodzenia.

Czego nie możesz zwrócić w Leroy Merlin

Market Leroy Merlin nie przyjmuje produktów rozpakowanych i skręconych, ponieważ muszą one nadawać się do ponownej sprzedaży.
UWAGA: O ich ewentualnym przyjęciu musi zadecydować doradca w punkcie zwrotów. Produkt powinien być wtedy w idealnym stanie, bez śladów użycia.

 • Zwroty w Leroy Merlin nie dotyczą produktów z wyprzedaży,
 • Nie można zwrócić w Leroy Merlin prouktów sprzedawanych na metry (ciętych), czyli tkanin, wykładzin i kabli.
 • Sklep Leroy Merlin nie przyjmie także zwrotu farb z mieszalnika, roślin oraz żarówek.

Sprawdź też: wybieramy dywany >>>

Zwrot towarów OBI

Jak wyglada zwrot towarów w OBI - market uznaje zwroty mebli wyłącznie oryginalnie zapakowanych. Czyli nie możesz oddać mebli, które były skręcone. Sklep OBI przyjmie zwrot niewykorzystanych produktów: czyli możesz w OBI oddać panele, płytki i glazurę, które pozostały ci po remoncie. Oczywiście bez śladów zniszczeń. Pamiętaj, że kilka się przyda na ewentualną wymianę, gdyby się uszkodziły. Zwrot kosztów zakupu wygląda podobnie, jak w pozostałych marketach budowlanych – sklep wyceni produkty za sztukę albo procentowo.

 • Termin zwrotu towarów w OBI jest nieograniczony.

Zwroty OBI: czego nie możesz zwrócić

 • Nie możesz wymienić produktów z wyprzedaży,
 • Tkanin, wykładzin, kabli – wszystkich produktów sprzedawanych na metry,
 • Nie można zwrócić blatów z wyciętymi otworami na zlew i zlewów z wyciętymi otworami.
 • Sklep OBI nie przyjmie również farb z mieszalnika, roślin, żarówek.

Galerie zdjęć: wnętrza inspiracje

Obejrzyj ciekawe aranżacje wnętrz oraz propozycje mebli i dodatków z polskich sklepów. Wnętrza inspiracje - ponad 80. tys zdjęć.