Jadalnia klasyczna. Aranżacja wnętrza

Jadalnia, w której króluje duży, elegancki stół jest marzeniem wielu osób, nie tylko zwolenników tradycji. Pokazujemy, jak urządzić klasyczną jadalnię, jakie wybrać do niej meble: stół, krzesła, bufet, komodę. Jakie dodatki podkreślą subtelny klimat klasyczno-minimalistycznej jadalni?

Jadalnia klasyczna. Aranżacja jadalni w klasycznym stylu
Jadalnia klasyczna. Aranżacja jadalni w klasycznym stylu
Jadalnia klasyczna. Aranżacja jadalni w klasycznym stylu
Jadalnia klasyczna. Aranżacja jadalni w klasycznym stylu

Klasyczna jadalnia, pełna elegancji to marzenie wielu z nas. Idealnym rozwiązaniem dla współczesnego estety jest jadalnia „Modern” w kolorze jabłoni Locarno firmy Meble VOX. Z jednej strony zaspokaja pragnienie wierności tradycji, z drugiej ma w sobie coś nowoczesnego: meble zwracają uwagę uproszczonymi formami i delikatną jasną intarsją w kolorze klonu. Brak uchwytów szafek, bufetu i komody dodaje im minimalistycznego szyku, a płyta laminowana na powierzchni stołu wartości praktycznej - jest odporna na zalanie, zadrapania i uszkodzenia. Ważną rolę gra tu również barwa płyty: czerwonawy odcień jabłoni stwarza we wnętrzu ciepły nastrój.

Meble i dodatki pasujące do klasycznej jadalni

Miło jest wrócić do domu i usiąść do kolacji przy rodzinnym stole. Czujemy wtedy, że jadalnia to serce domu. Nie chcemy tu szaleństw i ekstrawagancji. W klasycznej jadalni wystarczy stół, ładne krzesła, bufet i komoda w kolorze drewna jabłoni. O nastrój zadba ogień trzaskający w kominku.
Warto podkreślić ten subtelny klimat jadalni odpowiednio dobranym dodatkami - czarno-białą i kolorową fotografią, cynowymi stylowymi drobiazgami i ładnym nakryciem stołu. Tradycyjna porcelana, szare szkło i lniane serwetki odnajdą się idealnie w tym przyjaznym otoczeniu.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Katarzyna Rzehak Stylizacja: Justyna Gwizd Zdjęcia: VOX, Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY