JADALNIA inspiracje i zdjęcia: 20 propozycji na jadalnie. Jadalnia aranżacje - GALERIE

Jadalnia, nawet jeśli z braku miejsca, jest w kuchni - niech będzie dobrze urządzona. Jadalnia aranżacje: obejrzyj 20 zdjęć jadalni w różnym stylu. Zobacz pomysły na jadalnie inspiracje: stylowe, nowoczesne, klasyczne.

jadalnia-galerie
jadalnia-galerie
jadalnia-galerie
jadalnia-galerie
jadalnia-galerie

Promujemy elegancję w aranżacji jadalni, nawet jeśli jest to tylko wydzielone miejsce w kuchni lub salonie ze stołem. Zadbaj o jadalnię, niech będzie urządzona z salonowym sznytem, romantycznie i z fantazją. Jadalnia inspiracje: jaki wolisz styl - prostotą, tradycyjną elegancję czy fascynującą bogactwem motywów różnorodność? Zanim kupisz meble do jadalni, zobacz nasze galerie zdjęć - prezentujmy 20 jadalni z prawdziwych mieszkań i domów.

Jadalnia aranżacje: meble do jadalni

Ładna aranżacja jadalni zachęca do celebrowania posiłków, spotkań przy stole. Jadalnia powinna być utrzymana w tym samym stylu co reszta wnętrza, chociaż pamiątkowy stół także się odnajdzie nawet w nowozcesnej aranżacji. Ile trzeba miejsca, by było wygodnie w jadalni? Jakie wybrać meble do jadalni? Urządzając jadalnię przyjmuje się, że jedna osoba powinna mieć do dyspozycji 60x30 cm blatu, do tego warto dodać przestrzeń na potrawy pośrodku stołu – to rzecz indywidualna, w zależności od tego, czy lubimy wystawne biesiady, czy skromne posiłki. Zasady ergonomii w aranżacji jadalni dotyczą też ustawienia stołu – odstęp między nim a ścianą powinien wynosić minimum 80 cm, to pozwoli na swobodne odsuwanie krzeseł, a gdy oprócz tego potrzebne jest przejście – dodajemy minimum 50 cm. Jesli stół jest rozkładany, obliczenia wykonujemy przy jego maksymalnej wielkości. Wiele osób nie wyobraża sobie aranżacji jadalni bez żelaznego zestawu, na który składają się: rozkładany stół do jadalni, krzesła, kredens i/lub witryny. Niebanalną ozdobą jadalni będzie witryna – jako miejsce ekspozycji dekoracyjnych bibelotów oraz podręczny kredens na kieliszki, szklanki, talerzyki. Uwaga na drzwi: trzeba przewidzieć miejsce na swobodne otwieranie witryny! Warto witrynę w jadalni ustawić blisko gniazdka elektrycznego (lub specjalnie poprowadzonych przewodów), żeby można było ją podświetlić.

Jadalnia aranżacje: oświetlenie do jadalni

Najcześciej spotykane rozwiązanie oświetlenia do jadalni to lampa sufitowa powieszona nad stołem. Padający z góry krąg światła wyodrębnia strefę jedzenia z otwartej przestrzeni dziennej. Alternatywą w oświetleniu jadalni, która da podobny efekt, ale bardziej kameralny, jest ustawienie za linia krzeseł jednej lub dwóch lamp podłogowych.

Jadalnia inspiracje: jadalnia klasyczna i elegnacka

Podoba ci się jadalnia klasyczna? Jak wykonać taką aranżację? Meble do jadalni klasycznej wybierz: o prostych formach, najlepiej wykonane z litego drewna (ewentualnie z metalowymi, kutymi elementami). Gdy nie mamy odpowiedniego kompletu, możemy okryć stół lnianym obrusem, niepasujące krzesła zaś zakryć pokrowcami z białego lub szarego płótna. Zastawa stołowa do aranżacji klasycznej jadalni: gładka, biała ceramika o nowoczesnych (oszczędnych) albo tradycyjnych formach, w towarzystwie przezroczystego, bezbarwnego szkła.

Jadalnia inspiracje: jadalnia romantyczna

Marzy ci się jadalnia romantyczna? Meble do jadalni romantycznej – w takiej aranżacji sprawdzi się miks stylowy. Zestawiamy meble do jadalni à la barok i nowoczesne, etno i kolonialne itd., pod warunkiem przestrzegania zasady konsekwencji kolorystycznej. W przypadku elementów drewnianych dobieramy meble o tym samym tonie, „temperaturze”, a jeśli to możliwe, również podobnym (lub bardzo dyskretnym) usłojeniu. Zastawa stołowa do romantycznej jadalni: wzorzysta i bogata, utrzymana w wybranej gamie barwnej. Bogactwo deseni równoważymy wprowadzeniem (w proporcji 1 do 3 lub 2 do 3) gładkich elementów.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Łukasz Kozyra, GREEN CANOE STUDIO, Michał Przeździk, Marcin Czechowicz, Andrzej Szandomirski, Mariusz Purta, Sylwester Rejmer, Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY