Dużo pieczesz? Oszczędź czas i energię!

Według danych GUS, statystycznie prawie dwie godziny dziennie spędzamy na gotowaniu. Sporą część tego czasu zajmuje nam przygotowanie ulubionych dań pieczonych – mięs czy ciast. Jak przyrządzić kilkudaniowy posiłek w krótszym czasie i oszczędzić przy tym energię elektryczną? Wystarczy wybrać piekarnik Samsung z technologią Dual Cook. Na czym ona polega?

Piekarnik Chef Collection marki Samsung
Piekarnik Chef Collection marki Samsung
Piekarnik Chef Collection marki Samsung
Piekarnik Chef Collection marki Samsung
Piekarnik Chef Collection marki Samsung

Technologia Dual Cook to opracowane przez Samsung rozwiązanie, dzięki któremu można przygotowywać jednocześnie dwie, nawet najbardziej różniące się od siebie potrawy, np. pieczeń i deser, bez obawy o to, że zapachy lub aromaty się wymieszają. Jak to możliwe? Dzięki specjalnemu separatorowi, który rozszerza się pod wpływem temperatury, komory urządzenia perfekcyjnie rozdzielają się. W piekarniku można przygotować też mniejsze danie, włączając tylko jedną komorę. Z kolei po wyjęciu separatora, możemy upiec bardzo duży posiłek wykorzystując całą przestrzeń piekarnika. Jakie są zalety tego rozwiązania? Przede wszystkim zyskujemy czas, a także ograniczamy zużycie energii elektrycznej – nie musimy piec dwóch dań, kolejno po sobie. Dodatkowo, w przypadku np. modelu NV70H5787CB każda z trzech komór piekarnika (górna, dolna i całe urządzenie) uzyskała w testach poziom efektywności energetycznej A.

Rozwiązania dla miłośników gotowania

Istotną cechą, szczególnie przydatną dla prawdziwych pasjonatów sztuki kulinarnej jest duża liczba trybów (18) i programów (40). Urządzenie łączy też w sobie funkcje standardowego piekarnika oraz grilla – wyposażony jest w ruszt. W efekcie konsument może cieszyć się smakiem doskonale wypieczonych i soczystych potraw.

samsung ruszt

Ekspert Samsung radzi: prowadnice teleskopowe Easy Glide

Szuflady w piekarnikach Chef Collection marki Samsung wysuwają się płynnie i są stabilne nawet wtedy, gdy stawiasz na nich ciężkie naczynia. Możesz mieszać, obracać i przyprawiać potrawy – bez bałaganu i zachlapań, a wszystko to dzięki prowadnicom teleskopowym Easy Glide.

 

Gotowanie w dobrym stylu: czy styl kuchni wpływa na sposób w jaki gotujemy?

 

Intuicyjne sterowanie i wyjątkowa wygoda obsługi

Innym przełomowym rozwiązaniem zastosowanym w piekarniku NV70H5787CB jest system podświetlonych ikon umożliwiający intuicyjne sterowanie urządzeniem i szybki wybór preferowanego trybu, czasu i temperatury pieczenia. Z kolei prowadnice teleskopowe zapewniają niespotykaną w zwykłych piekarnikach stabilność i płynność przy wysuwaniu potraw z piekarnika. Warto wspomnieć również o rozwiązaniu najbardziej czasochłonnego problemu związanego z czyszczeniem piekarnika. W modelu NV70H5787CB wykorzystywane jest czyszczenie katalityczne. W trakcie cyklu tłuszcz i pozostałości gotowania osadzają się na wkładach katalitycznych umieszczonych wewnątrz piekarnika i tam spalane. Dodatkowo, piekarnik posiada funkcje czyszczenia parą. Wystarczy włączyć funkcję Steam Clean a w mgnieniu oka całe wnętrze zostanie starannie wyczyszczone, a resztki tłuszczu zmiękczone do tego stopnia, że z łatwością będzie można je zebrać za pomocą gąbki lub ściereczki.

Wielofunkcyjny sprzęt AGD do zabudowy Samsung to doskonałe rozwiązanie dla osób, które często urządzają rodzinne spotkania, są zapracowane i nie mogą pozwolić sobie na spędzenie kliku godzin w kuchni. Jeżeli planujemy zakup nowych sprzętów kuchennych, takich jak piekarnik, płyta indukcyjna, zmywarka, warto zwrócić uwagę na promocję Samsung - Kuchnia Doskonała. Przy zakupie określonej liczby produktów, na nasze konto bankowe wrócą pieniądze.

samsung pieczenie

Ekspert Samsung radzi: jeszcze więcej miejsca w środku

Piekarnik Samsung z serii Chef Collection to aż 73 l pojemności, co dla Ciebie oznacza większą wygodę gotowania. Możesz przygotowywać jednocześnie kilka porcji lub większe dania, takie jak chociażby pieczeń imponujących rozmiarów. To idealne rozwiązanie, kiedy planujesz duże przyjęcie.

NIE PRZEGAP

 

Więcej informacji znajduje się na stronie www.kuchnia.samsung.pl

 

Konkurs Samsung 2016

Ocena: 0
Zdjęcia: mat. pras. Samsung

POLECANE ARTYKUŁY