Drewno wkroczyło do aranżacji kuchni na dobre, gdyż jest bardzo modne, stylowe i praktyczne. Dekoratorzy wnętrz z wyczuciem i smakiem wkomponowują je nie tylko do frontów szafek. Drewno w kuchni obecnie wykorzystywane jest także na kuchennych blatach, ścianach i podłogach. Zobacz w galerii zdjęcia i  projekty gustownych kuchni z egzotycznym, naturalnym drewnem.

Aranżacja kuchni: drewno modne w kuchni

Drewno w kuchni to materiał, który nigdy nie wychodzi z mody. Tak na prawdę pomysły na drewno we wnętrzu ciągle ewoluują. Wynika to z faktu, że drewno jak żaden inny materiał wprowadza do wnętrza swoisty klimat, ciepło, estetykę. Może być stosowane dosłownie wszędzie – od podłogi, przez meble, dodatki, na zdobieniach sufitu kończąc. Jeśli nie gra głównej roli, zawsze możemy wkomponować je jako subtelny dodatek.

Drewno w kuchni: najnowsze pomysły w aranżacji

Rozgrzewające barwy egzotycznego drewna występują już nie tylko na blacie, ale i na ścianie w kuchni. Oprócz tego ciemne lub jasne drewno wciąż pojawia się na frontach szafek, połączone z lakierowanymi, najczęściej białymi lub czarnymi płytami mebli kuchennych.

Drewno w kuchni - głównie egzotyczne, zdominowało nowoczesne wnętrza. Egzotyczny parkiet położony między kuchennymi szafkami wygląda ciekawiej niż opatrzona już glazura. Miodowy odcień drewna, zarówno ociepla wnętrze nowoczesnej kuchni, jak i kontrastuje z gładkimi, lakierowanymi powierzchniami mebli.

Drewno egzotyczne na ścianie i blacie rozbija jednolitość szafek, wprowadzając zarazem dynamikę w aranżacji kuchni.  Drewno na podłodze, czyli w końcu coś nowego na miejsce standardowej posadzki. Nowoczesne wzory podłogi drewnianej są bardzo precyzyjnie wykonane, w pełni oddają wzór drewna, utrzymując jego zalety. Naturalne drewno jest pięknie ujęte w skandynawskiej stylistyce - w kuchniach pojawia się też w dodatkach, stylistyce krzeseł i stołu.

W aranżacji kuchni z drewnem ważne jest utrzymanie proporcji ciepłych i zimnych kolorów drewna oraz wzajemnych relacji tworzyw sztucznych i naturalnych.

GALERIA: drewno w kuchni - ciekawe aranżacje >>>