Projekt kuchni bez górnych szafek będzie wyglądał ciekawie i dość nietypowo. Taka aranżacja sprawdzi się zwłaszcza w kuchniach małych i otwartych na salon – wówczas kuchnia wyłącznie z dolnymi szafkami nie będzie wyglądała typowo „kuchennie” i stworzy spójną przestrzeń z salonem.

Projekt kuchni bez górnych szafek: optyczne powiększenie

Mała kuchnia z projektem bez górnych szafek, sprawi wrażenie dużo większej, niż w rzeczywistości. Dzięki wolnemu miejscu nad szafkami kuchnia wyda się też bardziej przestrzenna.

Zobacz też: Świetne pomysły na mała kuchnię >>>

Nietypowy projekt kuchni: dodatkowe miejsce

Decydując się na projekt kuchni wyłącznie z dolnymi szafkami, warto zadbać, aby były Ne dość obszerne i pojemne. Musimy w nich zmieścić wszystkie kuchenne przedmioty, które miałyby dodatkowe miejsce w szafkach górnych. Jeśli to nam się nie uda, pomyślmy o dodatkowym rozwiązaniu do przechowywania. Możemy w tym celu na przykład zaplanować zabudowę kuchenną na oddzielnej ścianie w kuchni lub dostawić do wnętrza ciekawą witrynę albo kredens.

Projekt kuchni: dekoracja ściany nad kuchennym blatem

Pamiętajmy, że rezygnując z górnych szafek zyskujemy dość dużą powierzchnię ściany, która warto odpowiednio udekorować. Jeśli planujemy zabezpieczyć ścianę nad blatem możemy wybrać na przykład jednolitą tapetę, którą do pewnej wysokości zabezpieczymy taflą szkła. Ładnie będzie się także prezentować zaimpregnowana cegła lub płytki. Mając do dyspozycji całą ścianę, możemy pomyśleć o ciekawych grafikach lub obrazkach. Inspiracje i pomysły znajdziesz w galerii zdjęć.