Biała kuchnia jest chyba najbardziej „wiejskim” wnętrzem w domu. Biała zabudowa i drewniane dodatki tworzą delikatny i urokliwy klimat w kuchni, którą kolorystyką nawiązuje do reszty mieszkania.

Kolor ścian w kuchni to ulubiona szarość Pani domu. Subtelnie łączy się z drewnem i białymi meblami. Dodatki, często stylizowane na stare, podkreślają ciekawy charakter wnętrza.

Biała kuchnia z duszą: przestrzeń i dyskretne dodatki

Salon i białą kuchnię łączy otwór drzwiowy bez skrzydła. Tam, gdzie to możliwe, zrezygnowano z drzwi, co korzystnie wpłynęło na postrzeganie przestrzeni: otworzyło ja i pogłębiło. Okap w białej kuchni to dzieło pana domu. Powstał z płyty gipsowo-kartonowej i gipsowej sztukaterii. Razem z zintegrowanymi z nim witrynkami oraz dolną zabudową tworzy ciekawą całość kojarzącą się z dawnymi kredensami.

Angielski charakter białej kuchni podbijają płytki (Pun, Ascot) stylizowane na wzór kafli piecowych. Idealnie harmonizują z nimi antracytowe płyta i piekarnik oraz lekko glamourowy żyrandol. Ulokowanie zlewozmywaka i zmywarki w wyspie wymagało odpowiedniego zaprojektowania sieci wodno-kanalizacyjnej oraz elektrycznej.

Wnęka w zabudowie to nie tylko dodatkowy blat, lecz także miejsce ekspozycji ładnych przedmiotów. Wcięcie ma dodatkowy atut: zapobiega wizualnej monotonii (jaką daje zwarta sciana szafek), tworząc perspektywę, z której oko chętnie korzysta.

Gospodarze marzyli o prawdziwej kuchni z zapieckiem. Jej namiastką jest dekoracyjna ścianka z kafli ze starymi żeliwnymi drzwiczkami.
Biała kuchnia ma swój nieodparty urok, a stylowe dodatki sprawiły, że stałą się jeszcze bardziej przytulna.