Kuchnia z salonem, po wyburzeniu większości ścian, tworzy otwartą przestrzeń - właściwe tło dla ulubionych sprzętów i mebli właścicielki. Duża i wyeksponowana kuchnia jest ozdobą mieszkania (60 m2). Aranżacja kuchni jest ładna i nadaje wnętrzu ton - tłumaczy projektantka wnętrz. Czerwona kuchnia z salonem to niezwykłe wnętrze. I wbrew pozorom nie jest to loft w ekskluzywnym apartamentowcu, ale mieszkanie na dwunastym piętrze bloku z wielkiej płyty. Aranżacja kuchni z salonem to przede wszystkim gra kolorów: czerwony, biały, czarny. Podkreślają one efektowne kształty mebli kuchennych i salonowych.

Aranżacja kuchni: czerwona zabudowa kuchenna

Zabudowa kuchenna zajmuje całą szerokość ściany i sięga sufitu. Wbrew pozorom taki zabieg nie obciąża wnętrza: meble kuchenne, mimo wyrazistego koloru, robią wrażenie gładkiej ściany. Gdyby między górną granicą szafek a sufitem została wolna przestrzeń, czerwona kuchnia wyglądałby topornie, jak dostawiony do białej ściany ciężki czerwony grat. Także pomalowana na biało wnęka oszukuje zmysły - ciemne kafelki przytłoczyłyby aranżację kuchni z salonem. Kuchenna wyspa to centrum imprezowego dowodzenia - podczas przygotowywania przekąsek można obserwować, czy zabawa się rozwija. Białe i czerwone dodatki kuchenne kontastują z czarnym granitem blatu wyspy. Część kanapowa salonu pozbawiona jest górnego oświetlenia. To dlatego, żeby było bardziej nastrojowo.

Meble i dodatki do kuchni: stół projektowany na zamówienie - Malafor; krzesła Panton - Vitra; lampy nad stołem oraz kinkiety we wnęce kuchennej - Ramko; zabudowa kuchenna - na zamówienie w firmie Extrameble z Ząbek pod Warszawą (extrameble.com).