Czerwony mimo że jest kolorem ognistym, należy również do typowo ciepłych kolorów. Zatem śmiało możemy ten kolor połączyć z ciepłym beżem, czernią i bielą. To etiuda barw, które za sobą idealnie współgrają i jednocześnie sprawiają, że aranżacja kuchni jest jasna i przestronna. Noowczesna kuchni z kolorem czerownym stwarza indywidualny charakter wnętrza. Inspiracje znajdziesz w GALERII ZDJĘĆ. Mogą to być czerowne meble kuchenne, czerowne dodatki i wyposażenie kuchni lub czerowne ściany: znajdź projekt dobry dla Ciebie.

Aranżacja kuchni: odważny kolor

Czerwień to pomysł na przełamanie klasyki w kuchni. Dla tych, który uważają, że nowoczesne kuchnie powinny być urządzone w monochromatycznych barwach proponujemy kolorową odmianę – czerwień w rożnych odsłonach. To kolor, który pozwala na liczne szaleństwa aranżacyjne w kuchni. Możemy wprowadzić je na dużych płaszczyznach mebli lub wybrać lżejszą koncepcję i dobrać na przykład czerwoną lampę wiszącą nad drewnianym stołem, rzucającą ciepłe światło. Jeżeli na podłodze masz stare drewniane deski, pomaluj je na czerwono. Praktycznym uzupełnienie aranżacji kuchni jest ściana nad kuchennym blatem wykończona czerwoną płytą MDF.

Czerowna kuchnia: jak stosować mocne kolory

Czerwona aranżacja kuchni jest odważna, oryginalna i niestandardowa. Czerwień może być ognista i delikatniejsza, np. koralowa. Czerwień komponuje się z czernią czy kolorem drewna, tworząc efekt kontrapunktu. Czerwone mogą być ściany, meble lub dodatki, na pewno musisz postawić tylko na jeden z tych elementów. Czerwień pięknie prezentuje się na meblach z wysokim połyskiem. Do ożywienia wnętrza wystarczy zastosować czerwony akcent w postaci tylko kilku szafek.

Aranżacja kuchni: nowoczesny styl

Jeśli chodzi o styl na pewno czerwień najbardziej pasuje do nowoczesnych projektów kuchni, ale w dodatkach sprawdzi się również w vintage, industrialnym i glamour. W aranżacji kuchni z mebli w kolorze czerwieni , np. w malinowym odcieniu możemy stonować ją delikatną biel ścian, stołu oraz krzeseł. Ponieważ czerwień silnie przyciąga uwagę, na dużych płaszczyznach warto ją łączyć raczej z delikatnymi kolorami: bielą oraz szarością. Doskonale pasują też do niej sprzęty AGD z połyskliwym stalowym wykończeniem.