Biel w kuchni trzyma się mocno. Tyle tylko, że coraz bardziej lubi towarzystwo. Biel staje się punktem wyjścia w aranżacji kuchni, ale trzeba pomyśleć o włączeniu również innej barwy. W zestawieniu z mocnymi odcieniami kuchnia wydaje się jeszcze bielsza. Stonowane kolory pozostają z nią w harmonii. 10 inspiracji białej aranżacji kuchni zobaczysz w GAERII ZDJĘĆ.

Biały kolor w aranżacji kuchni: pomysły na projekt nowoczesnej kuchni

Biel jest znakomita do kontrastowych zestawień. Ściana pomalowana na mocny kolor, ceglana albo pokryta fornirem najlepiej wyeksponuje minimalistyczne, białe bryły mebli. Biel też daje mnóstwo możliwości w doborze materiałów wykończeniowych. Pasują do niej niemal wszystkie tworzywa.

Meble kuchenne w białej kuchni

Aby biała kuchnia nabrała wyrazu, wystarczyło kilka szafek w energetyzującym kolorze pomarańczy. Takie meble same w sobie stanowią dekorację. Drzwiczki mają bezuchwytowy system otwierania i proste krawędzie. Pokrywa je połyskujący lakier. W takim zestawieniu kropką nad „i” jest czarny blat w kształcie litery „L”. Biała zabudowa świetnie wygląda zarówno z blatem drewnianym (jasnym lub ciemnym), jak i kamiennym albo szklanym. Z kolei blaty ze srebrzystej stali harmonizują zwłaszcza z białymi frontami z lakierowanej płyty MDF lub polerowanego szkła. Przy takim połączeniu ważne jest światło, które wspaniale wydobywa grę blasków.

Biała kuchnia: łączenie kolorów

Kolorystyczny miszmasz może przytłaczać, dlatego dokładnie przemyśl zestaw kolorów w kuchni. Bieli wystarczy towarzystwo jednego, ewentualnie dwóch kolorów. To bezpieczne rozwiązanie sprawi, że unikniemy krzykliwego wyrazu wnętrza, a aranżacja kuchni nadal będzie sprawiała wrażenie dynamicznej. Barwami najczęściej zestawianymi z bielą są zieleń, energetyczne odcienie pomarańczowego, czerwień oraz szafir. Ostatnio zaś w modnych systemach meblowych w połączeniu z białymi elementami pojawiają się tak nietypowe kolory, jak brąz, czerń czy granat. Wyglądają razem bardzo elegancko. Tworząc kuchenne kompozycje, warto też samodzielnie eksperymentować. Biały jest bardzo towarzyski – doskonale czuje się we wszelkiego rodzaju duetach. Zestawienie z nim innej barwy to najlepszy sposób na efektowne podkreślenie intensywności i urody drugiego koloru.

10 pomysłów na białą aranżację kuchni: GALERIA ZDJĘĆ: