Biała kuchnia, a do tego błyszcząca – to połączenie szyku i stylu w aranżacji kuchni. Biała kuchnia z połyskiem to zdecydowanie najmodniejsza kuchnia tego sezonu. To pomysł dla małych kuchni, alei dużych, nowoczesnych, przestronnych. Taka stylizacja mebli świetnie sprawdza się w zestawieniu z drewnem, szkłem i metalem.

Biała kuchnia: połysk w projekcie

Biała kuchnia podoba się niemalże każdemu, a wersja mebli z połyskiem ma najwięcej zwolenników. Taki projekt kuchni jest uniwersalny i praktyczny, a przede wszystkim ponadczasowy i na pewno na długo nie wyjdzie z mody.

Białe meble kuchenne doskonale sprawdzają się zarówno w dużej, jak i w małej kuchni, którą rozjaśniają i dodatkowo optycznie powiększają. Można zaprojektować ją w dowolnym stylu - od tradycyjnego, klasycznego, retro, aż po najbardziej wyszukany i nowoczesny.

Białe fronty są na tyle neutralne, że bez trudu można dopasować je do innych elementów wykończeniowych i kolorów ścian. Białe szafki doskonale współgrają też z prawie każdym blatem, np. ciekawie wyglądają w zestawieniu z blatem drewnianym i kamiennym, tworząc w kuchni oryginalność.

Biała nowoczesna kuchnia: projekty na wysoki połysk

Meble kuchenne wykonane z frontami lakierowanymi na wysoki połysk w kolorze białym są najbardziej poszukiwaną inspiracją. Powierzchnie mebli w białej kuchni są gładkie i jednolite. Tworzą całość nawet ze sprzętem AGD, który jest często umieszczany w wysokiej zabudowie, schowanej we wnęce płyty.

Biała kuchnia z połyskiem: czym się wyróżnia?

Biała kuchnia wygląda lekko, przestronnie i świeżo. Biały kolor pasuje do kuchni nowoczesnych, urządzonych w minimalistycznym stylu. Projekty kuchni w bieli wyglądają schludnie i czysto, poza tym biała zabudowa kuchenna sprawia, że mała kuchnia wydaje się bardziej przestronna.

W białej kuchni nie zapomnijmy o dodatkach, to że jest w większości biała nie musi być  zimna i sterylna. Za pomocą kolorowych dodatków: naczyń, mis, kwiatów, urozmaicimy wnętrze i sprawimy, że będzie wyglądało przytulnie.