Projekt kuchni z jadalnią zakłada możliwość oddzielenia obu pomieszczeń. Wnętrze kuchni od szklanej jadalni oddzielają białe, przesuwne drzwi - gdy są otwarte, kuchnia wygląda jak aneks jadalniany. Przesuwne drzwi przypominają grodzie, bez progów i framug, stanowią trend nowoczesności. Za kuchenną lodówką również są drzwi - na jedenastometrowy taras, który łączy się z salonem. Aranżacja kuchni jest nowoczesna i funkcjonalna. Biała kuchnia została ożywiona przez zielone wstawki kolorystyczne i zdjęcie nad blatem.

Projekt kuchni: biała z zielonym akcentem

Prezentowana kuchnia z jadalnią ma dość surowy klimat nowoczesności podkreślony przez chromowane dodatki i połysk białych frontów kuchennych mebli. Jedynym, ale bardzo wyrazistym akcentem kolorystycznym w aranżacji kuchni są blaty w kolorze soczystej zieleni. Zielony blat wspina się na ścianę, tworząc przy tym dekoracyjną obwódkę. Plamą koloru w białej kuchni jest też brązowe okno bez ozdób. Ciekawym elementem jest zdjęcie pomiędzy płytą a okapem. Fotografia trafiła pod szkło, które chroni przed zabrudzeniami, a zabudowa kuchni została zintegrowana przez projektanta z architekturą.

Mininalistyczna kuchnia z jadalnią

Jadalnia, do której wchodzi się wprost z kuchni łączy się z przestronnym salonem. Szklany blat stołu - ciemne, przydymione szkło (BoConcept) – wyraźnie kontrastuje z jasnym otoczeniem. Pozostałe dodatki, krzesła z salonu Cube i żyrandol, także z BoConcept, są transparentne. Kuchnia z jadalnią wygląda niesamowicie, gdy w ciągu dnia przenika przez nie światło dzienne. Żywe kwiaty na stole ładnie komponują się z kolorami kuchennej zabudowy.