Biała kuchnia z ciemnym fornirem: projekt wnętrza dla aktywnych

2017-05-29 16:01

Aktywni na co dzień właściciele bardzo nie lubią chaosu. Na etapie projektu kuchni przeanalizowali więc każdy szczegół pod kątem funkcji i organizacji. Rezultat? Piękna, uporządkowana kuchnia z białą zabudową w jednej części oraz frontami z ciemnym fornirem w drugiej.

Spis treści

  1. Projekt kuchni precyzyjnie przemyślany
  2. Pomysł na kuchnię: biała zabudowa i ciemny fornir
  3. Kuchnia z fornirem: kosztorys
  4. Jak urządzić kuchnię? GALERIE ZDJĘĆ

Właściciele dopięli z projektantami całość na ostatni guzik. Wszystko, co potrzebne, jest zawsze pod ręką w kuchni. Ponadto sprawnie się tu gotuje w tandemie!

Projekt kuchni precyzyjnie przemyślany

Pół żartem, pół serio właścicielka wspomina, że właściwie od początku wiedziała, w której szufladzie będzie trzymać sztućce. Zawodowa umiejętność dobrej organizacji pracy zarówno jej, jak i właściciela bardzo im się przydała w urządzaniu pierwszego M. Wraz z architektami ze studia Mili Młodzi Ludzie precyzyjnie zagospodarowali każdy centymetr.

– Nie było to wcale takie proste. Wprawdzie mieszkanie ma trzy pokoje, ale nie należy do największych. Brak mu też pomieszczenia gospodarczego i piwnicy. Trzeba więc było zmieścić w nim możliwie dużą liczbę schowków przy jednoczesnym zachowaniu wrażenia przestronności – opowiada jeden z architektów Lech Moczulski. Schowków pojemnych, praktycznych i niedominujących. Zwłaszcza w kuchni miało to znaczenie. Jest połączona z salonem i nie powinna narzucać stylu reszcie aranżacji. Problem rozwiązano m.in. dzięki rezygnacji z części ścian działowych (jeszcze na etapie budowy) i zastąpieniu jednej z nich zabudową od podłogi do sufitu.

Nie przegap: Biała kuchnia - jak dopasować ściany, podłogę, blaty? >>>

W otwartej kuchni szafy zaprojektowane przez architektów kryją nie tylko naczynia, garnki, produkty spożywcze, całe AGD (widać jedynie piekarnik), lecz także małą spiżarkę i schowek gospodarczy (mieści się też w nim odkurzacz). W części zabudowy z frontami z ciemnego forniru wygospodarowano nawet miejsce na składane krzesła dla gości. – Czy czegoś nam jeszcze brakuje? Tylko ekspresu do kawy – mówią właściciele.

Pomysł na kuchnię: biała zabudowa i ciemny fornir

Zabudowa kuchni składa się z dwóch części. Na wprost salonu zaprojektowano białą, z blatem roboczym. Jej szafki wiszące sięgają do sufitu, maksymalnie wykorzystują przestrzeń do przechowywania. Prostopadle do tej części zabudowy usytuowano drugą – z ciemnymi fornirowanymi frontami i centralnie zamontowanym piekarnikiem. Mieści się w niej także lodówka i pełno schowków, m.in. na składane krzesła. Fronty tworzą rodzaj dekoracyjnej ściany i pogłębiają wizualnie przestrzeń.

Zobacz też: Fornir na ścianie - zalety i wady >>>

Punktem centralnym kuchni, a jednocześnie granicą między przestrzenią kuchenną a salonową, jest drewniany stół ustawiony pod oknem. Ponieważ właścicielom zależało, by wnętrze było jasne i dobrze oświetlone, okno przystrajają lekkie, białe rolety rzymskie.

Kuchnia z fornirem: kosztorys

zabudowa meblowa ok. 16 000 zł

płytki ścienne Evolutionmarble Calacatta Lux 58X116, Marazzi 890 zł

gres podłogowy Architecture Warm Grey Gloss, Casalgrande Padana 990 zł

zlewozmywak Lantos 6-IF, Blanco 670 zł

bateria Ringskär, IKEA 350 zł

okap Garda P580 52 XS, Best 690 zł

płyta indukcyjna, Whirlpool 1400 zł

piekarnik HBA74R150E, Bosch 1800 zł

lodówka do zabudowy ENN2853COW, Electrolux 1800 zł

zmywarka WP 108, Whirlpool 1900 zł

Razem 26 490 zł

Jak urządzić kuchnię? GALERIE ZDJĘĆ

Kuchnia połączona z salonem albo samodzielna – każda z nich może być zarówno piękna, jak i wygodna. Dowody? Zajrzyj do naszych galerii z wnętrzami z prawdziwych mieszkań.