Białe kuchnie idealnie pasują do małych wnętrz, powiększając optycznie niewielką przestrzeń. Trzeba jednak uważać, by nie stały się zbyt sterylne i laboratoryjne. Zastosowanie jednego dodatkowego koloru może diametralnie zmienić charakter białej kuchni. Kolor pastelowy sprawi, że kuchnia stanie się retro, kolor ciemny, nasycony - na przykład szary, kobalt czy żółty spowoduje, że biała kuchnia stajnie się nowoczesna i wyrafinowana.

Dobrym trikiem przełamującym monotonię białej kuchni jest łączenie różnych wykończeń frontów szafek – lakier matowy i na wysoki połysk. Białe kuchnie 2013 wyróżniają też ciekawe okładziny ścienne nad blatem w postaci lakierowanego szkła, nieotynkowanej cegły lub specjalnych tapet. Wielki wybór dodatków i elementów wykończeniowych sprawia, że każda biała kuchnia może być inna.

Biała kuchnia – jak ją modnie urządzić?

Wśród białych kuchni 2013 możemy wyróżnić trzy równorzędne trendy: kuchnie nowoczesne, retro i tzw. nowoczesną klasykę. W przypadku białych kuchni w 2013 roku, styl rustykalny wydaje się być w odwrocie.

Biała kuchnia 2013 w stylu nowoczesnym – wyróżnia ją konsekwencja w białym wykończeniu frontów szafek, okładzin ściennych i podłóg. Idealnym przełamaniem bieli są rośliny umieszczone w nowoczesnych donicach lub wazonach oraz tkaniny w postaci zasłon. Ważnym dodatkiem w nowoczesnych białych kuchniach 2013 stały się oryginalne lampy umieszczane nad wyspą kuchenną lub stołem.

Biała kuchnia 2013 w stylu retro – dodatek koloru pastelowego (błękit, różowy lub miętowy) na ścianach, w stylizowanych urządzeniach AGD (lodówka, ekspres do kawy) lub w formie drobnych dodatków oraz czarno-biała szachownica na podłodze - to wszystko sprawia, że biała kuchnia nabiera charakteru retro. Dobrze też się sprawdzają w kuchniach retro krzesła o zaokrąglonych kształtach lub każde w innym kolorze, metalowe postery powieszone na ścianach albo ustawione na blacie i oparte o ścianę.

Biała kuchnia 2013 w stylu nowoczesnej klasyki – tworzy ją połączenie klasycznych w kształcie frontów szafek, ale wykonanych z nowoczesnych materiałów, ze współczesnymi elementami takimi jak przezroczyste krzesła czy bardzo ozdobne, wręcz biżuteryjne wyciągi kuchenne. Nie można zapomnieć w takiej kuchni o podłodze w biało- czarną szachownicę. Wszystkie te elementy sprawiają, ze całość staje się szykowna i elegancka.