Białe kuchnie cieszą się niesłabnącą popularnością. Aranżacje kuchni w tym kolorze pokochali zarówno wielbiciele stylu nowoczesnego, jak i miłośnicy ponadczasowej klasyki. Dotychczas w kuchni najczęściej panowała biel w wersji total look, jednak powoli się to zmienia i coraz częściej białe meble kuchenne łączymy z drewnem, etnicznymi akcentami, pastelami oraz pamiątkami po przodkach.

Aranżacja białej kuchni: łączymy faktury

Biała kuchnia to najczęściej białe meble lakierowane na wysoki połysk. Jednak coraz popularniejsza staje się biel łączona jest z drewnem, fornirem, mocnymi i pastelowymi kolorami. Takie przełamanie monochromatycznego koloru w aranżacji kuchni sprawia, że nabiera ono charakteru. Biała pozostaje najczęściej linia górnych szafek, a dół zabudowy kuchennej może wyróżniać się pastelowym błękitem, czernią czy fornirem w kolorystyce egzotycznego drewna. Duże pole do popisu w białej kuchni daje nam blat kuchenny. Oczywiście najpopularniejsza jest płyta pokryta laminatem, ale coraz częściej, szczególnie w minimalistycznych wnętrzach, w roli blatu możemy zobaczyć beton architektoniczny. W końcu nie od dziś wiadomo, że kolor biały w aranżacji wnętrz doskonale komponuje się ze wszystkimi odcieniami szarości. Ciekawym elementem pojawiającym się w nowoczesnych białych kuchniach są również etniczne akcenty np. w postaci płytek na ścianie czy podłodze. Mogą one ożywiać wnętrze białej kuchni i podkreślać zainterseowania właścicieli.

Biała kuchnia: wypełniamy przestrzeń między blatem kuchennym, a szafkami

W aranżacji białej kuchni przestrzeń między blatem kuchennym, a linią górnych szafek najczęściej zdobiły płytki. Powoli jednak musiały ustąpić one miejsca panelom szklanym, powszechnie znanym jako lacobel. Szkoło w kuchni zastosowane do wykończenia ściany nad blatem jest nie tylko praktyczne i funkcjonalne, ale pełni również rolę dekoracyjną. Kolor szkła możemy dowolnie dopasować do aranżacji białej kuchni, a decydując się na przezroczystą taflę szkła możemy pod nią umieścić wybraną przez nas grafikę lub tapetę. Lacobel najczęściej pojawia się w nowoczesnych białych kuchniach, ale równie dobrze będzie prezentował się w klasycznych wnętrzach. Zainspirujcie się naszą galerią. Prezentujemy 10 ciekawych rozwiązań aranżacyjnych z białą kuchnią w roli głównej!