Możliwości aranżacji mamy naprawdę wiele. Minimalistyczna, nowoczesna, rustykalna, stylowa? Wszystko zależy od naszych upodobań i oczekiwań. Obecnie odchodzi się od klasycznego wystroju kuchni, w której znaleźć można było jednodrzwiową lodówkę i kilka szafek. Coraz popularniejszym  rozwiązaniem, zyskującym wielu zwolenników, jest kuchnia w stylu retro. Można nawet powiedzieć, że styl retro to jeden z najmodniejszych trendów w aranżacji wnętrz.

Stylowa kuchnia

Kuchnia urządzona w ten sposób nadaje wnętrzu przede wszystkim ciepły, rodzinny klimat. Zaletą kuchni retro z pewnością jest jej oryginalność i atmosfera, jaka w niej panuje. Tradycyjny wystrój daj poczucie swojskości i swobody. Stylowa kuchnia niejednej osobie przywoła miłe wspomnienia z dzieciństwa.

Jak nadać efekt kuchni sprzed lat?

Oprócz mebli stylizowanych na stare (drewniane fronty i blaty, bielone drewno), efekt starodawnej kuchni możemy wzmocnić przede wszystkim za pomocą dodatków. Porcelanowe miseczki, stare młynki do kawy, przybory kuchenne wykonane z drewna, moździerze, cukiernice vintage, czy na przykład koronkowe, bądź haftowane wykończenie zasłonek i firan wyeksponują styl, na którym nam zależy. Metalowe półki, stare blaty, filiżanki – to wszystko pomoże nam wyeksponować styl retro, nawiązując do tradycji. Połączenie przeszłości z teraźniejszością możemy podkreślić także za pomocą paneli na podłodze czy dekoracji ścian, takich jak ręcznie malowane talerze, czy ładnie zaplecione warkocze z czosnku.

Kuchnia retro a nowoczesny sprzęt AGD

Aranżacja kuchni retro nie musi oznaczać rezygnacji z nowoczesnych sprzętów AGD i innowacyjnych rozwiązań ułatwiających życie. Producenci mają nam do zaoferowania bogatą ofertę sprzętów w stylizacji retro zachowując ich nowoczesne funkcje. Dlatego też, nie musimy się martwić o to, jak w starodawną kuchnię wkomponować AGD, by nie zakłócało naszej aranżacji. Mosiężne kurki i pokrętła, zaokrąglone krawędzie, zegary zamiast wyświetlaczy elektronicznych, wykończenia w kolorze starego złota, brudnego srebra, czy mosiądzu, z pewnością podkreślą starodawny design naszej kuchni, nadając jej niepowtarzalny charakter, styl i urok.