Aranżacje kuchni: postaw na kolory w kuchni. Kolorowe kuchnie [16 kuchni zdjęcia]

Kolory w kuchni mogą poprawiać humor i apetyt. Jaki kolor w kuchni? Zobacz aranżacje kuchni, w których kolor tworzy niepowtarzalny wystrój. Czyli zdjęcia kuchni urządzone na przekór trendom. Pożycz kolory w kuchni od kwiatów, owoców lub nieba, a zobaczysz, jak zrobi się przytulnie i ładnie.

kolory-w-kuchni-zdjęcia
kolory-w-kuchni-zdjęcia
kolory-w-kuchni-zdjęcia
kolory-w-kuchni-zdjęcia
kolory-w-kuchni-zdjęcia

U nas ciągle trzeba przekonywać do kolorów. Barwne aranżacje kuchni nadal są rzadkością. Jakie wybrać kolory w kuchni? Czy kolory ścian w kuchni mogą być intensywne? Jak łączyć kolory ścian z kolorami szafek kuchennych? Raczej lubimy kuchnie stonowane. Neutralne kolory w kuchni, tj. biele czy beże są bezpieczne i łatwe do zaaranżowania, więc najczęściej je wybieramy. Warto jednak nadać aranżacji kuchni osobisty charakter, a cóż lepiej go odda niż ulubione kolory? Proponujemy wam kolorowe aranżacje kuchni. Obejrzyjcie kuchnie zdjęcia, których właściciele wybrali ciekawe kolory - zarówno soczyste i nowoczesne, jak i pastelowe i romantyczne.

Kolory w kuchni inspiracje

Chcesz mieć inne kolory w kuchni niż biały i beżowy? Zmiany w aranżacji kuchni możesz wprowadzić w dowolnym momencie: przy urządzaniu nowej kuchni lub odświeżaniu starej. Aranżacja kuchni nabierze blasku jeśli wprowadzisz nowe, żywe kolory. Wystarczy przemalować choćby jedną ścianę, a twoja kuchnia będzie wyglądała zupełnie inaczej. Jeśli masz dosyć odwagi i zdecydujesz się na kolorowe meble kuchenne, efekt będzie pełniejszy. Wybierając kolory w kuchni pamiętaj, że w małym pomieszczeniu należy unikać mocnych kontrastów, bo zmniejszą optycznie wnętrze. Jeżeli nie jesteś gotowa na totalną metamorfozę aranżacji kuchni, zacznij małymi krokami, najpierw wprowadź kolor w kuchni w postaci dodatków. Wszystkie naczynia i urządzenia stojące na wierzchu wybierz w obrębie jednej barwy, w drugim kolorze mogą być tekstylia: rękawice, ścierki, fartuch. Kolorowe dodatki do kuchni potrafią zdziałać cuda.

Kolory w kuchni: jak pomalować szafki kuchenne

Jeśli nie chcesz wymieniać mebli, możesz odnowić stare. Prostym pomysłem na zmianę aranżacji kuchni jest przemalowanie szafek. Kolorowe szafki mogą stanowić największą ozdobę aranżacji kuchni. Jak pomalować szafki kuchenne? Potrzebne będą do tego: śrubokręt, pędzel, wałek, papier ścierny, farba do drewna. Jeżeli odnawiasz stare szafki, sięgnij po dobrą farbę ftalową. Odkręć zawiasy i uchwyty, wyjmij szuflady. Umyj i osusz wszystkie elementy. Przetrzyj papierem ściernym 150, tak żeby wygładzić nierówności – nie musisz zdzierać lakieru do żywego. Odkurz dokładnie z pyłu. Przystąp do malowania szafek: najpierw malujemy pędzlem krawędzie i zagłębienia, gładkie płaszczyzny – wałkiem. Kładź cienką warstwę farby. Gdy dobrze wyschnie, ponownie przetrzyj ją delikatnie papierem ściernym 180. Odkurz lub wytrzyj na mokro. Na wysuszoną powierzchnię połóż drugą warstwę farby. Jeśli zdecydujesz się na kolorowe szafki kuchenne, dobrym tłem dla nich będą białe ściany. Biel jest doskonałym tłem dla kolorowych mebli.

 kolory-w-kuchni-zdjęcia

Żółty i czarny może być znakomitym zestawieniem do kuchni połączonej z jadalnią. Kontrastowe, ale nie pozbawione przytulności zestawienie kolorów w kuchni.

Fot. Materiały prasowe IKEA

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Bożena Kowalewska Zdjęcia: Joanna Siedlar, Sławomir Frąckowiak, Michał Przeździk, Mariusz Bykowski, Marcin Czechowicz, Materiały prasowe IKEA, Sławomir Turbański, Jacek Kucharczyk

POLECANE ARTYKUŁY