Jadalnia jest jednym z ważniejszych miejsc w aranżacji całego mieszkania. To nie tylko miejsce codziennych posiłków, ale również spotkań rodzinnych, a niekiedy centrum rozrywki dla dzieci w postaci stołu na którym można układać puzzle czy grać w gry planszowe. Jadalnia coraz częściej jest łącznikiem między kuchnią i pokojem dziennym. Takie rozwiązanie jest praktyczne i pozwala domownikom na wspólne spędzanie czasu w strefie dziennej.

Aranżacja wnętrz: wyznaczamy przestrzeń jadalnianą

Tego typu rozwiązanie zostało zastosowane w jednym z poznańskich domów. Jego realizację umożliwiła właścicielom architektka Weronika Steffen-Lotarska z pracowni V-projekt. Aranżacja domu rozpoczęła się od połączenia kuchni, jadalni i salonu. W ten sposób powstała otwarta przestrzeń dzienna. Koncepcja wyznaczania konkretnych stref w przestrzeni dziennej została wyznaczona za pomocą użytych materiałów. W kuchni na jednej ze ścian pojawia się cegła, meble z płyty MDF lakierowanej na wysoki połysk i zabudowa z płyty drewnopodobnej. Kącik jadalniany wyróżnia się dzięki zastosowaniu efektu betonu na ścianie za stołem, a w salonie dominuje minimalistyczna biel.

Urządzamy jadalnię: stół i krzesła w roli głównej!

Stół i krzesła to podstawowe wyposażenie każdej jadalni. Właściciele poznańskiego domu zdecydowali się urządzić całe wnętrze w minimalistycznym stylu. W aranżacji kuchni i pokoju dziennego dominuje biel, szarości i odcienie naturalnego drewna. Jadalnia wyróżnia się na tle całego wnętrza. Tworzy ją stół z ciemnego drewna z giętymi nogami i jasnym blatem kupiony w lepukka.pl oraz krzesła Vox z tapicerką w kolorze fioletowym. Nad stołem pojawiła się lampa w stylu industralnym. Stylowa jadalnia sprawia, że wnętrze nabiera eklektycznego charakteru i dominuje w całej aranżacji. W galerii znajdziecie więcej zdjęć stylowej jadalni!