Wyspa kuchenna to dodatkowa przestrzeń nie tylko do przechowywania, ale również do przygotowania posiłów. Wolno stojąca wyspa najczęściej pojawia się w dużej kuchni i często występuje również w roli kuchennego stołu. Właściciele dwupoziomowego mieszkania zdecydowali się na nietypową wyspę kuchenną, która bardziej przypomina ozdobną komodę niż mebel kuchenny. Aranżacja ich kuchni zachwyca kolorami, materiałami i ciekawymi meblami. Na uwagę zasługują ozdobne płytki podłogowe, które toworzą "dywan" pod wyspą kuchenną.

Aranżacja kuchni: biała kuchnia z pastelami w roli głównej!

Biała kuchnia jest trendy! Doskonale komponuje się zarówno z nowoczesnymi, jak i klasycznymi aranżacjami. Właściciele mieszkania zdecydowali się na białą zabudowę kuchenną na zamówienie. Ponadczasowa biel w aranżacji kuchni została ożywiona przez subtelne pastele, które pojawiają się nie tylko w roli dodatków. Na błękitno została pomalowana również wyspa kuchenna, która swoją dekoracyjną formą przypomina bardziej ozdobną komodę, która z powodzeniem sprawdziłaby się w salonie. Wyspa stała się centralnym punktem kuchni, a podkreślają ją również dekoracyjne płytki o pastelowej kolorystyce i ornamentowym wzorze, które ułożono na podłodze w kuchni. Aranżacja kuchni jest pełna wdzięku. Na kuchennej ścianie między szafkami pojawiła się mozaika o perłowym odcieniu mięty i różu.

Aranżacja kuchni: designerski sprzęt AGD

W kuchni z wyspą nie mogło zabraknąć też sprzętu AGD. Duża biała lodówka Siemens znalazła swoje miejsce w zabudowie kuchennej, wtapiając się w białe tło. Piekarnik Gorenje w kolorze mięty to nawiązanie kolorystyczne do pastelowej wyspy, a biały okap Faber komponuje się z białą zabudową górnych szafek. W galerii znajdziecie wszystkie zdjęcia biało-pastelowej kuchni!

Podłoga w kuchni: płytki i posadzka epoksydowa

Stosując różne materiały do wykończenia podłogi w mieszkaniu, należy pamiętać, że każdy ma swoją grubość. By uzyskać idealnie poziomą płaszczyznę w całym mieszkaniu, już na etapie projektu należy w poszczególnych strefach przewidzieć grubość wylewki pod każdą z podłóg. W prezentowanej na zdjęciach kuchni pod wyspę kuchenną wybrano płytki o bogatej kolorystyce i ornamencie. Pozostał wybór drugiego rodzaju podłogi w kuchni do strefy narażonej na silną eksploatację, przy czym zależało właścicielom i projektantce na uniknięciu „szatkowania” przestrzeni (np. tradycyjnymi płytkami), bo to optycznie ją pomniejsza. Właściciele dali się namowić na jednolitą białą posadzkę epoksydową w kuchni: praktyczną, wytrzymałą i bezfugową. Długo szukano wykonawcy takiej wylewki, ponieważ jest to rozwiązanie przemysłowe, kładzione zwykle na dużą skalę. Efekt przerósł  oczekiwania, podłogi w aranżacji kuchni doskonale zgrały się, nawzajem podkreślając swoje zalety. To dzięki nim aranżacja kuchni nabiera klimatu!

Projekt kuchni: Paulina Świst, Pracownia ArchiWisła*, www.archwisla.pl