Tapeta w kuchni sprawdzi się zarówno nad kuchennym blatem, jak i na ścianie. Ważne, aby aranżacja kuchni z tapetą była ciekawa i nie przytłoczyła wnętrza.

Aranżacja kuchni: jaka tapeta

Aranżacja kuchni, w której chcemy zastosować tapetę, powinna uwzględnić specyfikę wnętrza. W kuchni sprawdzą się tapety winylowe albo z włókna szklanego, ponieważ powinny być odporne na wilgoć, ścieranie, ale także na wyższe temperatury. Aranżacja kuchni może uwzględniać także inne rodzaje tapet – na przykład papierowe, ale wówczas warto je odpowiednio zabezpieczyć przed niekorzystnymi czynnikami.

Aranżacja kuchni: gdzie umieścić tapetę?

Aranżacja kuchni z tapetą wymaga dobrego zaplanowania. Musimy zdecydować, czy w aranżacji kuchni tapeta ma zdobić wszystkie ściany? A może tylko jedną ścianę, na tle której ustawimy stolik z krzesłami? Bardzo ciekawie w aranżacji kuchni zaprezentuje się tapeta nad kuchennym blatem, którą dla dodatkowego efektu albo ochrony możemy przykryć przezroczystym szkłem.

Stylowa aranżacja kuchni

Aranżacja kuchni, w której zdecydujemy się na tapetę, może dodać wnętrzu ciekawego charakteru. Pamiętajmy jednak, aby tapeta nie przytłoczyła całej aranżacji kuchni – zbyt duże wzory lub za mocny kolor może sprawić, że przebywanie w kuchni okaże się męczące. Tapeta w aranżacji kuchni powinna stać się ciekawym dodatkiem lub oryginalną dekoracją, która doda kuchni smaku, a całemu wnętrzu głębi.