Stół w kuchni jest koniecznością, kiedy nie mamy miejsca na jadalnię. Aranżacja kuchni powinna uwzględniać miejsce na posiłek. Wybierając stół do kuchni warto uwzględnić nasz tryb życia – czy jadamy posiłki w domu, a może często zapraszamy gości? Na tej podstawie łatwiej wybierzemy odpowiedni stół do kuchni.

Aranżacja kuchni: jaki stół do kuchni?

Jeśli często przyjmujemy gości lub mamy dużą rodzinę, dobrze zdecydować się na duży stół w aranżacji kuchni. W tym przypadku sprawdzi się spory stół owalny lub prostokątny – siedzące przy nim osoby muszą mieć odpowiednią ilość miejsca, aby wygodnie spożywać posiłki i móc swododnie odstawić krzesło.

Aranżacja: stół w małej kuchni

W aranżacji małej kuchni również nie musimy rezygnować ze stołu. W małych pomieszczeniach możemy się zdecydować na mini stół przymocowany do ściany, wysuwany blat albo mały, okrągły stolik, który nie zajmie dużo miejsca. Dobrym rozwiązaniem są też stoły, który mają składany blat.

Nowoczesny stół do kuchni

W nowoczesnej aranżacji kuchni ładnie będą się prezentować stoły ze szklanym blatem i metalowymi nogami i ramą. Ciekawym pomysłem jest także potraktowanie wyspy w kuchni jako wysokiego stołu-baru, przy którym można jeść posiłki. Wybór stołu do kuchni powinien uwzględniać stylistykę pomieszczenia. W aranżacji kuchni pomysłów na stół do kuchni jest mnóstwo - zebraliśmy w galerii kilka, które mogą was zainspirować!