Aranżacja kuchni jest dość skromna i nie rzuca się w oczy, to celowy zabieg, ponieważ kuchnia należy do strefy dziennej mieszkania. Ujednolicona aranżacja wnętrz polega na połączeniu świetlistej bieli mebli kuchennych z ciepłym drewnem. W kuchni dodatkowo pojawia się kolor błękitny. Białe meble kuchenne zostały kupione w IKEA. Kolejne wcielenie kuchni IKEA w prawdziwym mieszkaniu. Podoba się Wam taka aranżacja kuchni?

Aranżacja kuchni: błękitny kolor ścian

Błękitny nie jest często wybieranym kolorem w kuchni, kojarzy się z chłodem i sterylnością. Ale ciepły odcień niebieskiego w kuchni, taki jak w tej aranżacji, sprawdza się znakomicie. Błękitna ściana w połączeniu z drewnianym blatem, białymi meblami kuchennymi i AGD z wykończeniem inox - tworzy zestaw dający wrażenie czystości i lekkości. Ciepły błękit sprawia, że wyjątkowo ciekawe i nieoczywiste staje się połączenie bieli frontów i ręcznie układanych elementów z surowego dębu na całej ścianie. Okazuje się, że nowoczesna kuchnia nie musi być podobna do innych. Jeśli dołożymy wyjątkowej staranności przy doborze frontów i wykończeń - w tym przypadku duże znaczenie ma kolor lacobelu nad blatem, to okaże się że białe meble kuchenne i tym samym cała aranżacja kuchni może zyskać zupełnie nowy wymiar, a nasze finanse wcale nie poniosą dużego uszczerbku. Na uwagę zasługuje też fakt, że w kuchni na podłodze nie ma ceramiki – znajdują się tam, tak jak w całej przestrzeni dziennej, panele podłogowe. Dzięki temu przestrzeń dzienna stanowi całość.

Biały stół i krzesła łączą kuchnię z salonem

Dzięki temu, że projektantka Małgorzata Kolesińska, przearanżowała przestrzeń i otworzyła zamkniętą kuchnię, tuż obok znalazło się miejsce na całkiem wygodny czteroosobowy stół. Stół oczywiście jest biały, podobnie krzesła – klasyki designu Plastic Chair, projektu słynnego małżeństwa Eamsów, kupione na aukcji internetowej. Czarne, przeskalowane lampy nad stołem są częścią większej całości – mimo, że każda lampa jest inna, łączy je to, że są nowoczesne i właśnie czarne. Jedynie słup konstrukcyjny – pozostałość ściany, oddziela optycznie przestrzeń wnętrza kuchni od salonu.