ARANŻACJA KUCHNI o jakiej marzy wiele osób. Przytulna i rodzinna kuchnia

Aranżacja kuchni w stylu rustykalnym ma jednak współczesną oprawę i sprawdzi się tez w nowoczesnych wnętrzach. Kuchnia jest bez falbanek i kaflowego pieca, dlatego może spodobać się także amatorom nowoczesnych rozwiązań. Oto pomysł na kuchnię rustykalną w bloku.

Przytulna kuchnia
Przytulna kuchnia
Przytulna kuchnia
Przytulna kuchnia
Przytulna kuchnia

Wyburzyć tyle ścian, ile się da - takie było pierwsze zadanie w urządzaniu kuchni powierzone architektkom z Trzy A Design. Siedemdziesiąt metrów kwadratowych to niemało, ale nie w wersji poszatkowanej - tłumaczy decyzję właścicielka mieszkania. Teraz do kuchni z salonem są dwa wejścia - z holu i przez salon. - To duża wygoda - jak twierdzi gospodyni. Na skutek wyburzeń wnętrze kuchni znacznie się też powiększyło. Dlatego można było sobie pozwolić na zamontowanie tu dwóch sporych drewnianych blatów (znów wygoda!) i zawieszenie zabudowanych szafek tylko nad jednym z nich. Aranżacja kuchni nabrała „powietrza”, nie tracąc, a nawet zyskując na funkcjonalności - podsumowuje półroczny remont właścicielka.

Aranżacja kuchni rustykalnej na nowo

Dla zapracowanego małżeństwa dom miał być miejscem relaksu. Dlatego postawiono na styl rustykalny w aranżacji kuchni. Kuchnie rustykalne są ciepłe i przyjazne, ale w nowoczesnych aranżacjach i z użyciem nowych materiałów. Plecione koszyki i pojemniki wprowadzają do wystroju kuchni atmosferę jak z babcinego domu. Są dekoracją, a jednocześnie pełnią funkcję użyteczną – lubiąca porządek gospodyni trzyma w nich to, co nie jest warte wyeksponowania.

Aranżacja kuchni: harmonia barw i materiałów

Mieszkanie, choć nowe, wydaje się zamieszkane od lat. To zasługa „ciepłych” materiałów: drewna, wikliny i tkanin użytych w aranżacji rustykalnej kuchni. Zestawienie palety barw ziemi z bielą jest równie eleganckie jak połączenie białego z czarnym, ale zdecydowanie mniej surowe. Na całej powierzchni kuchni położono panele z jasnego drewna, skontrastowane z bejcowanymi na ciemno sosnowymi drzwiami. Tę naturalną bazę wystroju przytulnej kuchni sukcesywnie dopełniały odpowiednie drobiazgi.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Aneta Kosiba Zdjęcia: Łukasz Zandecki Źródło: M jak mieszkanie

POLECANE ARTYKUŁY